Get Flash Player

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

Školská jedáleň pri ZŠ Pugačevova 1381/7, Humenné

Jedálny lístok (15.9.-19.9.2014) JL na stránke edupage.
Jedálny lístok (22.9.-26.9.2014) JL na stránke edupage.
Jedálny lístok (29.9.-3.10.2014) JL na stránke edupage.
Jedálny lístok (6.10.-10.10.2014) JL na stránke edupage.
Prihláška na obedy
Odhlásenie z obedov (najneskôr do 7:00 hod. aktuálneho dňa)
  Postup pri odhlasovaní zo stravovania
  Desiata - cenník (platný od  3.9.2013)
Prihlásenie dieťaťa na stravovanie v školskej jedálni

Rodič, ktorý má záujem, aby sa jeho dieťa stravovalo v školskej jedálni, musí svoje dieťa na stravovanie prihlásiť osobne u vedúcej ŠJ. Po vyzdvihnutí a vyplnení prihlášky svoje dieťa záväzne prihlasuje na stravovanie v ŠJ.

Spôsob úhrady stravného

Platba za stravné sa uhrádza mesačne vopred a to: poštovou poukážkou alebo trvalým príkazom.
Adresa: Školská jedáleň pri ZŠ Pugačevova 1381/7, 066 01 Humenné
Variabilný symbol je mesiac, za ktorý sa platí stravné (napr. 09/2012)

Odhlasovanie zo stravovania

Odhlásiť, respektíve prihlásiť na stravu je možné do 7,30 hod.
Zákonný zástupca dieťaťa/žiaka odhlasuje svoje dieťa zo stravovania pri chorobe, odchode zo školy a pod. osobne alebo telefonicky na tel. čísle 057/775 31 68 priamo u vedúcej školskej jedálne. Za neodobratie alebo včasne neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

V prípade nejasnosti v spôsoboch stravovania, platenia finančných úhrad je potrebné obrátiť sa priamo na vedúcu ŠJ (tel. číslo 057/775 31 68).
OZNAM

Školské mlieko Rajo:

Kreditky Brejky potrebné na školské mlieko vydáva vedúca školskej jedálne.

MOŽNOSŤ DIÉTNEHO STRAVOVANIA

Základná škola, Pugačevova 1381/7, Humenné plánuje v budúcom roku realizovať vo svojej školskej jedálni diétne stravovanie pre deti.
     V zmysle § 140 ods. 5 školského zákona je možné diétne jedlá pripravovať pre deti a žiakov, u ktorých podľa posúdenia ošetrujúceho lekára zdravotný stav vyžaduje osobitné stravovanie.
      Diétne stravovanie je možné pripravovať podľa materiálno-spotrebných noriem a receptúr pre diétne stravovanie, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky má vypracované materiálno-spotrebné normy a receptúry pre 3 druhy diét.

1. Šetriaca – je pre deti a žiakov pri najrôznejších chorobách tráviaceho systému.

2. Diabetická – poskytuje liečebnú výživu pri ochoreniach, ktoré možno charakterizovať trvalým zvýšením hladinu cukru v krvi.

3. Bezlepková (bezgluténová) – je pre deti a žiakov s poruchou vstrebávania pokrmov s obsahom lepku/gluténu.

Rodičia, ktorí by ste od budúceho školského roka mali záujem o diétne stravovanie pre svoje dieťa, prihláste sa u vedúcej  školskej jedálne. Je potrebné uviesť o aký druh diéty máte záujem.
        O konečnom rozhodnutí pre konkrétny druh diéty rozhodne váš záujem.

K prihláseniu dieťaťa/žiaka na diétne stravovanie budete potrebovať písomné posúdenie lekára a žiadosť o poskytovanie diétneho stravovania, ktoré predložíte riaditeľke školy alebo vedúcej školskej jedálne.
vedúca školskej jedálne