Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 1. oddelenie

Kúzelník Futre a šašo Floro
V pondelok 24.2.2020 v popoludňajších hodinách zavítali medzi deti 1., 2. a 3. oddelenia ŠKD kúzelník Futre a jeho pomocník šašo Floro.
Najprv sa deťom predstavil šašo Floro. Pobavil deti so svojimi kúskami a podelil sa s nimi o svoje vedomosti. Po rozlúštení hádanky ako sa volá kúzelník, si deti privolali kúzelníka Futra. Predviedol deťom rôzne kúzla, ktoré si aj ony mohli vyskúšať. Na záver boli kúzelník aj šašo odmenení veľkým potleskom a sladkou odmenou.
text: Petra Stariatová, 24.2.2020
foto: Iveta Kakošová
Kúzelník Futre a šašo Floro
ŠKD v EIFFELKU
Dňa 17. januára 2020 v popoludňajších hodinách naši najmladší Pugačevkári 1. a 2. oddelenia ŠKD navštívili zábavný park Eiffelko. Sme radi, že svoju družinu si mohli vyskúšať nielen v škole ale aj v inom zábavnom prostredí.
Vyšantení, vyskákaní a hlavne spokojní sa vrátili do školy a pokračovali v ďalšej činnosti.
Text a foto: Mgr. Petra Stariatová, 19.1.2020
ŠKD v Eiffelku
Návšteva hvezdárne
Dňa 28.11.2019 žiaci 1., 2. a 3. oddelenia ŠKD navštívili Vihorlatskú hvezdáreň v Humennom. Pán inštruktor ich oboznámil s tajomstvami vesmíru, ako ľudia skúmali vesmír v minulosti a dnes. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí aj o slnečnej sústave, jej planétach, asteoridoch, meteroitoch a kométach. V diskusii zasypali pána inštruktora svojimi zvedavými otázkami. Na záver si pozreli veselú rozprávku o vesmíre. Obohatení o nové poznatky a zážitky sa žiaci vrátili do školy.
Text: Iveta Kakošová, 29.11.2019
Foto: Petra Stariatová
Návšteva hvezdárne
Halloween v ŠKD
Dňa 28.10.2019 sa v našej škole uskutočnila Halloweenská noc pre prvé a druhé oddelenie. Deti sa aktívne a s nadšením zapojili do rôznych súťaží a aktivít. Samozrejme, že nechýbala aj Halloweenska diskotéka. Rodičia pre svoje deti priniesli sladké maškrty a pripravili ich na nočný pobyt v škole. Vyšantení a unavení zaliezli do spacákov a noc pokračovala pri sledovaní krátkej rozprávky.
Text: Iveta Kákošová, 28.10.2019
Foto: Petra Stariatová
Halloween v ŠKD
Jeseň pani bohatá, farbí lístie do zlata
V jedno krásne popoludnie, deti prvého a druhého oddelenia opustili školský dvor a vybrali sa na vychádzku do parku pri kaštieli. Vychádzka bola spojená s pozorovaním jesennej prírody, poznávania stromov podľa lístia a rôznymi aktivitami. Vyšantení a obohatení zážitkami sa vrátili do školy a pokračovali v činnosti.
text: Iveta Kákošová, 24.10.2019
foto: Petra Stariatová
Jeseň pani bohatá, farbí lístie do zlata
Šarkaniáda v ŠKD
Jeseň v našej škole je každoročne spätá s tradíciou púšťania šarkanov. V pondelok 21.10.2019 sa deti stretli na školskom dvore a netrpezlivo čakali na zahájenie tohtoročnej Šarkaniády. Atmosféru nám spríjemnilo krásne slnečné jesenné počasie. Deti si na spoločnú akciu priniesli vlastných šarkanov, s ktorými sa aj odprezentovali. Špeciálne sme ocenili šarkanov, ktorí boli vyrobení vlastnými rukami. Už teraz sa tešíme na budúcu Šarkaniádu 2020.
Text a foto: Petra Stariatová, 22.10.2019
Šarkaniáda v ŠKD
Ujo Ľubo v ŠKD
Dňa 18.9.2019 sa ozývala našou školou hudba, radosť a smiech našich žiakov. Naše pozvanie prijal deťmi veľmi obľúbený Ujo Ľubo. Roztancoval každého a my sme aspoň na chvíľu vypli od povinnosti a plnými dúškami sme si užívali každú pesničku. Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé akcie, ktoré nás čakajú.
Text a foto: Petronela Čorná, 19.9.2019
Ujo Ľubo v ŠKD