1-oddelenie - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 1. oddelenie

Koncoročná bodka
Dňa 26.6. 2019 sa žiaci 1.a 2. oddelenia ŠKD zúčastnili koncoročnej opekačky, ktorou sme dali bodku za školou. Dopriali sme si krásne strávený deň  v prírode plný hier, zábavy a oddychu. Po príchode na miesto nás už čakal ohník, na ktorom sme si upiekli chutné špekáčiky. Deti sa do sýtosti vyšantili na kolotoči, šmykľavke, trampolíne a osviežili pri žblnkajúcom potôčiku. Príjemným spestrením dňa boli kozičky s kozliatkami. Dobrú náladu nám nepokazil ani zápach dymu. Spokojní, unavení a plní zážitkov sme sa vláčikom vrátili späť do školy. Bolo to super popoludnie, ktoré si ešte určite zopakujeme.
Text a foto: Mgr. Eva Mažeriková, 26.6.2019
Humenský zámok 1. a 2. oddelenie
Dnes 20.6.2019 sme navštívili dominantu nášho mesta , náš Humenský zámok. Žiaci 1. a 2. oddelenia prechádzali históriou a každá miestnosť nás veľmi oslovila. Pani sprievodkyňa nás pochválila, že sme vedeli aj my niečo z histórie nášho zámku. Spríjemnili sme si deň sladkou zmrzlinou a už sa tešíme na ďalšie dobrodružstvá.
Text a foto: Petronela Čorná, 20.6.2019
Exkurzia na pošte
Dňa 6.6.2019 sa žiaci 1. a 2. oddelenia ŠKD zúčastnili exkurzie na pošte. Privítala nás veľmi milá a ochotná pracovníčka. Oboznámila nás so všetkými službami, ktoré poskytuje Slovenská pošta. Bolo to veľmi zaujímavé. Exkurzia sa nám páčila a veľa sme sa aj dozvedeli. Príjemné popoludnie sme zakončili zmrzlinou a vyšantili sa pri fontáne.
Text: Mgr. Eva Mažeriková, 9.6.2019
Foto: Petronela Čorná
Relax v Eiffelku
Žiaci 1. a 2. Oddelenia si dnes dopriali relax, navštívili sme náš obľúbený zábavný park Eiffelko, kde sme sa vyšantili do sýtosti. Smiech, radosť a obrovské nadšenie detí vôbec neskrývali.
Text a foto: Petronela Čorná, 14.4.2019
Výstava kraslíc

Dnes sme trochu zvoľnili tempo a vybrali sme sa navštíviť dominantu nášho mesta kaštieľ. Výstava veľkonočných kraslíc bola úchvatná a žiaci 1. a 2. oddelenia si vypočuli prednášku, ako také krásne vajíčka vytvoriť.

Text a foto: Petronela Čorná, 5.4.2019
Rozvíjame jemnú motoriku - 1. oddelenie ŠKD

S deťmi v 1. oddelení sme rozvíjali jemnú motoriku a zároveň mali radosť z vykonanej práce. Deti si domov odniesli krásne predmety, z ktorých sa veľmi tešili. Spojili sme príjemné s užitočným.

Text a foto: Mgr. Eva Mažeriková, 26.3.2019
Fantázia v snehu
Perinbaba k nám tohto roku bola štedrá a bohato nám nadelila sneh. S deťmi všetkých oddelení sme trávili kopec času na školskom dvore. Žiaci stavali snehuliakov, snežné hrady, snehových anjelov alebo sa len zabávali guľovačkou.
Text a foto: Petra Stariatová, 20.1.2019
Beseda s pani policajtkou
Dnes k nám prijala pozvanie pani policajtka Anna Čopáková. Žiaci 1. a 2. oddelenia sa dozvedeli veľa dôležitých a potrebných informácií. Mali kopec zaujímavých otázok a všetky boli zodpovedané. Bolo to celé veľmi milé. Ďakujeme.
8.11.2018
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.