1819 eTwinning - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova
Prejsť na obsah

eTwinning

Jak pejsek s kočičkou slavili ...

Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen a O psíčkovi a mačičke ako umývali dlážku
V mesiaci november boli  Šikovníci veľmi tvoriví a veľmi usilovne pracovali na eTwinningovom projekte "O psíčkovi a mačičke."
Prostredníctvom internetu sa nám v archíve Českého rozhlasu podarilo nájsť jednu kapitolu z knihy Josefa Čapka "Povídaní o pejskovi a kočičce," ktorá bola v oficiálnych vydaniach knihy po roku 1948 vypustená, takže generácie súčasných rodičov i prarodičov túto časť knihy nepoznajú.
Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa, sme túto kapitolu "Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen" zaradili do nášho projektu: vypočuli sme si krátky príbeh a realizovali zaujímavé aktivity. Oboznámili sme sa s významnými osobnosťami z tohto obdobia, skladali sme puzzle jubilejnej storočnice a tiež puzzle štátnych symbolov.
Práca na projekte pokračovala čítaním s porozumením rozprávky O psíčkovi a mačičke ako umývali dlážku. Tento príbeh druháci čítali, riešili štvorsmerovku, krížovku s tajničkou a usporiadavali vety podľa deja rozprávky.
Keďže psíček mydlo zjedol, vyrábali sme mydielka s návodom, ako si môže mydlo vyrobiť každý.
Ďalšou aktivitou bola úloha od českých kamarátov:  čítať tento príbeh, ale  v českom jazyku a usporiadať rozstrihaný príbeh. Bola to fuška, veľa neznámych slov. Ale zvládli sme to.
Kreslenie neznámych českých slov a ich prezentácia boli predmetom našej 1. videokonferencie.
Videokonferencia sa nám vydarila a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.
1.12.2018
Zoznamujeme sa s našimi eTwinningovými kamarátmi

Druháci zo ZŠ Pugačevova sú nositeľmi aj európskeho ocenenia za realizovaný eTwinningový projekt „English is fun“

 
 
Po získaní 6. miesta v celoslovenskej súťaži projektov eTwinning, Centrálna podporná služba eTwinning, žiakom 2. a triedy udelila európsky certifikát kvality. Je to ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu „English is fun" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že naša práca, práca našich žiakov i celej našej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni.
 
S naším projektom sa bude možné oboznámiť v špeciálnom oddieli európskeho portálu eTwinning www.etwinning.net.
 
Z ocenenia máme veľkú radosť.
 
 
Text: Mgr. Irena Topoľančinová, 22.10.2018

 

Zoznamujeme sa s našimi eTwinningovými kamarátmi, logo projektu

 
 
Aj v školskom roku 2018/2019 sa žiaci II.A triedy a ďalší členovia krúžku Šikovníci zapojili do nového e-Twinningového projektu s názvom „O psíčkovi a mačičke/O pejskovi a kočičce“. Rozhodli sme sa pokračovať v spolupráci s druháčikmi zo susednej Českej republiky, z malej dedinky Rynoltice neďaleko Liberca. Tentokrát sme vymysleli projekt s pani Katarínou Rožcovou, riaditeľkou tejto školy. Keďže sme už starí známi, pustili sme sa do práce.
 
Prvou aktivitou nášho projektu bolo navrhnúť logo projektu. Všetky návrhy boli uložené do spoločného eTwinningového „inboxu“. Hlasovaním prostredníctvom Google formulára sme spolu s českými kamarátmi vybrali víťazný návrh. Stal sa ním návrh našej Mišky Sivej.
 

1.12.2018

Zostaň zdravý

 
 
Rozbiehame ďalší eTwinningový projekt, tentoraz na tému Zostaň zdravý.
 
Žiaci budú spolupracovať s partnerskými školami, navzájom si vymieňať svoje poznatky, názory  i nápady týkajúce sa  zdravého životného štýlu. V priebehu trvania projektu spolu budú komunikovať prostredníctvom diskusných fór na stránke eTwinningu, ale i formou videokonferencií.
 
Záverečným produktom ich práce bude video, ktoré bude mať podobu reklamy a vysvetlia v ňom, ako možno predchádzať civilizačným ochoreniam.
 
 
22.10.2018

Žiaci natočili videoklip
Poslednou aktivitou eTwinningového projektu Hudba nám pomáha učiť sa angličtinu bolo natočenie videoklipu. Žiaci terajšej 5.A natočili  video k pesničke You´ re beautiful od Jamesa Blunta a tým úspešne ukončili svoj projekt. Ďakujem svojim bývalým žiakom za ochotu, dobrú náladu a chuť učiť sa aj niečo navyše. Videoklip si môžete pozrieť na  https://vimeo.com/294232184.

18.10.2018

Šikovníci s novým eTwinningovým projektom

          Žiaci krúžku Šikovníci pod vedením Mgr. Ireny Topoľančinovej budú aj v tomto školskom roku realizovať nový eTwinningový projekt pod názvom: „ O psíčkovi a mačičke/ O pejskovi a kočičce.“ Ich partnermi budú  českí kamaráti z Rynoltíc, ktoré ležia neďaleko Liberca.
       Spoločne so zahraničnými partnermi budeme čítať knihu o dvoch nerozlučných kamarátoch, o psíčkovi a mačičke. Každá kapitola bude mať svoju nadstavbovú aktivitu. Tiež budeme spoznávať jazyk našej partnerskej krajiny, realizovať spoločné on line vyučovanie obidvoch partnerských škôl a tvoriť spoločné dokumenty.
 Cieľom projektu je:
 1. Rozvíjať čitateľskú gramotnosť, čítanie s porozumením,
 2. Rozvíjať tvorivosť žiakov,
 3. Spoznávať jazyk krajiny ktorej sme boli kedysi súčasťou,
 4. Zlepšiť zručnosti pri práci s počítačom a internetom,
 5. Upevniť priateľstvo a vzájomnú spoluprácu medzi žiakmi.
       Na realizáciu projektu sa veľmi tešíme.
 
7.10.2018
eTwinning aj s deviatakmi

                    S deviatakmi sme sa tento rok zapojili do projektu eTwinning. V rámci hlavnej témy, ktorou je kultúrne dedičstvo, budú žiaci zhromažďovať a spracovávať informácie a následne si ich s partnerskými školami vymieňať. Zároveň si budú rozvíjať jazykové a komunikačné zručnosti v cudzom jazyku.
 
Mgr. Eva Ontkocová, 24.9.2018
Návrat na obsah