1819 eTwinning - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova

Žiaci natočili videoklip
Poslednou aktivitou eTwinningového projektu Hudba nám pomáha učiť sa angličtinu bolo natočenie videoklipu. Žiaci terajšej 5.A natočili  video k pesničke You´ re beautiful od Jamesa Blunta a tým úspešne ukončili svoj projekt. Ďakujem svojim bývalým žiakom za ochotu, dobrú náladu a chuť učiť sa aj niečo navyše. Videoklip si môžete pozrieť na  https://vimeo.com/294232184.

Šikovníci s novým eTwinningovým projektom

Žiaci krúžku Šikovníci pod vedením Mgr. Ireny Topoľančinovej budú aj v tomto školskom roku realizovať nový eTwinningový projekt pod názvom: „ O psíčkovi a mačičke/ O pejskovi a kočičce.“ Ich partnermi budú  českí kamaráti z Rynoltíc, ktoré ležia neďaleko Liberca.
       Spoločne so zahraničnými partnermi budeme čítať knihu o dvoch nerozlučných kamarátoch, o psíčkovi a mačičke. Každá kapitola bude mať svoju nadstavbovú aktivitu. Tiež budeme spoznávať jazyk našej partnerskej krajiny, realizovať spoločné on line vyučovanie obidvoch partnerských škôl a tvoriť spoločné dokumenty.
 Cieľom projektu je:
 1. Rozvíjať čitateľskú gramotnosť, čítanie s porozumením,
 2. Rozvíjať tvorivosť žiakov,
 3. Spoznávať jazyk krajiny ktorej sme boli kedysi súčasťou,
 4. Zlepšiť zručnosti pri práci s počítačom a internetom,
 5. Upevniť priateľstvo a vzájomnú spoluprácu medzi žiakmi.
       Na realizáciu projektu sa veľmi tešíme.

7.10.2018
eTwinning aj s deviatakmi

S deviatakmi sme sa tento rok zapojili do projektu eTwinning. V rámci hlavnej témy, ktorou je kultúrne dedičstvo, budú žiaci zhromažďovať a spracovávať informácie a následne si ich s partnerskými školami vymieňať. Zároveň si budú rozvíjať jazykové a komunikačné zručnosti v cudzom jazyku.

Mgr. Eva Ontkocová, 24.9.2018