1920 eTwinning - ZŠ Pugačevova

Prejsť na obsah

eTwinning

Druháci predstavili svoju krajinu, mesto a školu
 
 
Žiaci 2.C sa zapojili do medzinárodného projektu eTwinning. Projekt je realizovaný od októbra 2019 do júna 2020.
 
Je rozdelený do nasledujúcich aktivít:
 
Predstav nám svoju krajinu, mesto a školu. Navrhni logo projektu. Moje obľúbené zvieratko. Zaspievaj pieseň o zvieratách. Zvieratá v tvojej krajine. Obrázkový slovník zvierat  a mnohé iné aktivity - všetky súvisiace s úžasným svetom zvierat.
 
Ako zvládli prvú aktivitu si pozrite v nasledujúcich fotografiách.
 
Text a foto: Mgr. Martina Fedorová, 6.11.2019
Druháci predstavili svoju krajinu, mesto a školu
English through cooking
Etwinningové projekty sa stali integrálnou súčasťou vyučovania cudzích jazykov v našej škole. Tentoraz sa so siedmakmi  na angličtine vydáme do tajov gastronómie a s partnerskými krajinami si vymeníme recepty na tradičné národné jedlá. V ďalšej fáze projektu sa presunieme do školskej kuchynky.
Zo žiakov sa stanú kuchári a svojmu receptu dajú hmotnú a veríme, že i chutnú podobu vo forme  pripraveného jedla. Pracovný postup zaznamenáme vo forme videí a prezentácií. Kultúru partnerských krajín tak spoznáme cez oblasť blízku každému – jedlo.
Text: Mgr. Eva Ontkocová, 22.10.2019
English through cooking
Úžasné zvieratá
Vzťah medzi deťmi a zvieratami je veľmi špecifický a práve preto sa žiaci 2.C zapoja do eTwinning projektu, ktorý bude trvať od októbra do júna.
Cieľom projektu je zlepšovať jazykové zručnosti v reálnom kontexte, zlepšovať sociálne zručnosti, rozvíjať kreativitu a zmysluplne využívať IKT technológie.
Hlavnou myšlienkou projektu je upriamiť detskú pozornosť na úžasný svet zvierat.
Vďaka tejto spolupráci žiaci spoznajú inú kultúru, krajiny, zvyky, domácich miláčikov a naučia sa základnú slovnú zásobu vo viacerých jazykoch.
Text: Mgr. Martina Fedorová, 15.10.2019
V kráľovstve peňazí – zoznamovanie sa s partnermi a logo projektu
 
Žiaci 3.A sa tomto školskom roku zapojili do eTwinningového projektu „V kráľovstve peňazí“.
Prvou aktivitou nášho projektu bolo spoločné zoznámenie sa. Každá krajina predstavila svoj tím. Použili sme IT nástroje skicár a superlame.
Ku každému projektu patrí  logo. Spolu s našimi zahraničnými partnermi sme sa rozhodli, že logo projektu navrhnú všetci zapojení žiaci. Tretiaci spolu s pani učiteľkou pracovného vyučovania usilovne kreslili svoje logá, aby ten ich, bol čo „najkrajší.“ Všetky návrhy boli uložené do spoločného eTwinningového „inboxu.“ Pani učiteľky vytvorili pre každú krajinu google formulár, do ktorého vložili všetky nakreslené logá. Žiaci obidvoch krajín hlasovali a vybrali najkrajšie české a slovenské logo.
Víťazné logá sme predstavili na 1. videokonferencii, ktorú sme zorganizovali v pondelok, 7. októbra. Boli sme radi, že sme sa po prázdninách opäť videli naživo a vybrali tie najkrajšie logá. Všetci účastníci projektu sú zaregistrovaní a môžu reagovať na projekt v diskusnom fóre, komentovať príspevky a dokonca chatovať v twinspace priestore.
Už teraz sa tešíme na ďalšiu aktivitu.
Všetky fotografie si môžete pozrieť na našom facebooku.
Text a foto: Mgr. Irena Topoľančinová, 13.10.2019
Spolupracovali: Mgr. Alena Hurková a Mgr. Ján Andrejčík
V kráľovstve peňazí
Malí botanici začínajú
Žiaci 2.A triedy, zapojení do eTwinningového projektu, majú za sebou prvú aktivitu. Cieľom bolo vyrobiť  kvetináč z PET fľaše, vyzdobiť ho a zasiať rôzne bylinky. Žiaci si vylosovali akú bylinku budú siať a následne sa o ňu aj starať. Pri práci si porovnávali semienka rôznych tvarov a veľkostí. Nechýbali  mäta, šalvia, medovka, repík, majorán, pažítka, saturejka, petržlen, levanduľa a ďalšie. Žiaci majú z tejto aktivity veľkú radosť a sú plní odhodlania a očakávania, čo sa im podarí vypestovať. Tak im držme palce!
Prezentácia fotografií na:
text a video: Mgr. Monika Gajdošová, 9.10.2019
HOMEMADE CARDS FOR THE EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
Školský rok 2019/2020 prináša so sebou aj nové výzvy v rámci programu partnerstva škôl eTwinning. Žiaci našej školy sa pod vedením Mgr. Vladimíry Ševecovej a Mgr. Ľudmily Hanákovej aktívne zapojili do eTwinningového projektu s názvom HOMEMADE CARDS FOR THE EUROPEAN DAY OF LANGUAGES, ktorého cieľom bolo potešiť rovesníkov v rôznych európskych krajinách zaslaním pozdravu k Európskemu dňu jazykov v slovenskom jazyku. Na tomto projekte sme spolupracovali s krajinami ako Francúzsko, Nemecko, Ukrajina, Írsko, Rakúsko, Taliansko, Španielsko, Fínsko, Spojené kráľovstvo, Chorvátsko, Turecko, Poľsko, Rumunsko, či Česká republika. Zo všetkých uvedených krajín k nám dorazili pozdravy v angličtine, nemčine, francúzštine, taliančine, fínčine, španielčine, rumunčine, ukrajinčine, poľštine, češtine, či chorvátčine. Žiaci rôznych ročníkov sa naučili pozdraviť v týchto jazykoch a tiež rôzne základné frázy každodenného jazyka. Zároveň pri čítaní pozdravov, ktoré nám vo svojom rodnom jazyku vytvorili spolupracujúci eTwinningáči, žiaci v snahe porozumieť rôznym slovíčkam zistili, aké dôležité je učiť sa cudzie jazyky, aby im dokázali rozumieť a tiež, že to vôbec nie je jednoduché. Keďže naši žiaci sa vždy aktívne zapájajú do mnohých zaujímavých projektov, už teraz sa tešíme na ten ďalší.
Text: Mgr. Vladimíra Ševecová Kerlíková, 5.10.2019
HOMEMADE CARDS FOR THE EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
Tretiaci s novým projektom eTwinning
Nový školský rok je opäť výzvou na realizáciu nových projektov.
Žiaci 3. a triedy pod vedením triednej učiteľky Mgr. Ireny Topoľančinovej budú aj v tomto školskom roku realizovať zaujímavý projekt pod názvom: V kráľovstve peňazí/V království peněz. Ich partnermi budú starí známi Rynolťáci z Českej republiky.
Spoločne so zahraničnými partnermi budeme spoznávať finančnú menu a jazyk našej partnerskej krajiny, realizovať spoločné on line vyučovanie spoločných tém v tematických plánoch obidvoch partnerských škôl a tvoriť spoločné dokumenty.
Cieľom projektu je:
1. Rozvíjať finančnú gramotnosť žiakov,
2. Zatraktívniť vyučovanie zážitkovým učením a rozvíjať tvorivosť žiakov,
3. Spoznávať jazyk krajiny ktorej sme boli kedysi súčasťou, upevniť priateľstvo a vzájomnú spoluprácu medzi žiakmi,
4. Zlepšiť zručnosti pri práci s počítačom a internetom.
Na realizáciu projektu sa už teraz veľmi tešíme.
Text: Mgr. Irena Topoľančinová, 22.9.2019
Tretiaci s novým projektom eTwinning
Základná škola, Pugačevova 1381/7, Humenné
Návrat na obsah