2-oddelenie - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova
Prejsť na obsah
Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 2. oddelenie

Humenský zámok 1. a 2. Oddelenie
Dnes 20.6.2019 sme navštívili dominantu nášho mesta , náš Humenský zámok. Žiaci 1. a 2. oddelenia prechádzali históriou a každá miestnosť nás veľmi oslovila. Pani sprievodkyňa nás pochválila, že sme vedeli aj my niečo z histórie nášho zámku. Spríjemnili sme si deň sladkou zmrzlinou a už sa tešíme na ďalšie dobrodružstvá.
Text a foto: Petronela Čorná, 20.6.2019
Deň otcov 2. oddelenie ŠKD
V nedeľu 16.6.2019 majú sviatok všetci oteckovia. My sme stavili na kreativitu nás samých a vyrobili sme si tričká s logom "Ocko je môj hrdina!" Každé tričko je originálne a veríme, že potešia
Text a foto: Petronela Čorná, 14.6.2019
Vojaci očami detí – 2. odd. ŠKD
Žiaci 2. oddelenia sa zapojili do súťaže "Vojaci očami detí" .Za krásne kresby boli odmenení Maxim Fedor, Dominik Polák a Kristián Derďák z 1.B triedy. Srdečne gratulujeme
Text a foto: Petronela Čorná, 10.6.2019
Exkurzia na pošte
Dňa 6.6.2019 sa žiaci 1. a 2. oddelenia ŠKD zúčastnili exkurzie na pošte. Privítala nás veľmi milá a ochotná pracovníčka. Oboznámila nás so všetkými službami, ktoré poskytuje Slovenská pošta. Bolo to veľmi zaujímavé. Exkurzia sa nám páčila a veľa sme sa aj dozvedeli. Príjemné popoludnie sme zakončili zmrzlinou a vyšantili sa pri fontáne.
Text: Mgr. Eva Mažeriková, 9.6.2019
Foto: Petronela Čorná
DOD v ZUŠ
Žiaci 1. a 2. oddelenia sa dnes nechali pohladiť hudbou, spevom a prednesom v ZUŠ Humenné počas dňa otvorených dverí. Vypočuli sme si nádherné tóny saxofónu, klavíra a iných hudobných nástrojov. Aj časť nášho súboru Púpavienka si skúsilo pár tónov a bolo to veľmi milé.
Text a foto: Petronela Čorná, 24.5.2019
Vihorlatské múzeum v Humennom
Dnes 16.5.2019 sme so žiakmi 2. oddelenia navštívili Expozíciu ľudovej architektúry a bývania v Humennom .Pútavé príbehy zapísané v malých domčekoch deti veľmi zaujali a len neveriacky počúvali, ako sa niekedy žilo.
Text a foto: Petronela Čorná, 16.5.2019
Relax v Eiffelku
Žiaci 1. a 2. Oddelenia si dnes dopriali relax, navštívili sme náš obľúbený zábavný park Eiffelko, kde sme sa vyšantili do sýtosti. Smiech, radosť a obrovské nadšenie detí vôbec neskrývali.
Text a foto: Petronela Čorná, 14.4.2019
Výstava kraslíc
Dnes sme trochu zvoľnili tempo a vybrali sme sa navštíviť dominantu nášho mesta kaštieľ. Výstava veľkonočných kraslíc bola úchvatná a žiaci 1. a 2. oddelenia si vypočuli prednášku, ako také krásne vajíčka vytvoriť.
Text a foto: Petronela Čorná, 5.4.2019
Objav dobrodružstvo
   Mesiac marec je venovaný knihám. Aj naši prváci z 2. oddelenia ŠKD navštívili 27. marca školskú knižnicu a spolu s hrdinami z kníh sa preniesli do rôznych krajín, aby zažili všelijaké dobrodružstvá, spoznali charakter postáv a presvedčili sa o tom, že dobro víťazí nad zlom. Hádali názvy rozprávok, hrali sa na hlavných hrdinov a spoločne nakreslili ilustrácie.
 
Text a foto: Mgr. Andrea Macejová, 28.3.2019
Červený kríž 2. a 5 . odd. ŠKD
Prvou pomocou vieme zachrániť až 90% životov. Naučiť sa správne zareagovať v daných momentoch je veľmi dôležité. Každý z nás sa môže stať hrdinom pri záchrane života, či už len privolaním pomoci alebo prvých možných krokoch. Ďakujeme červenému krížu za poučenie a za názorne ukážky.
Text a foto: Petronela Čorná, 26. 3. 2019
22. marec – Svetový deň vody

Voda, je tou najvzácnejšou surovinou sveta, to najcennejšie, čo nám príroda dáva. Máme obrovské šťastie, že nepoznáme pocit smädu, ako v krajinách, kde jej je nedostatok. My sme sa dnes porozprávali v 2. oddelení ŠKD o to, ako koluje voda a prečo je pre nás tak nesmierne cenná.

Text a foto: Petronela Čorná, 22.3.2019
Kúzelník FUTRE a šašo FLORO na Pugačevke
Dnes našu Pugačevku navštívil kúzelník FUTRE a šašo FLORO. Šašo zabával deti, neustále mu pískal nos a v najlepšom prišiel jeho kamarát kúzelník a zábava ešte viac vrcholila. Ukázal im zaujímavé kúzla a deti ich nakoniec odmenili šťastným úsmevom a veľkým potleskom.
Ďakujeme kúzelníkovi a šašovi za ich návštevu a už teraz sa tešíme na ich ďalšie vystúpenie.
Text a foto: Petra Stariatová, 12.3.2019
Marec - mesiac knihy - 2. oddelenie
Dnes sme s deťmi navštívili knižnicu v našom meste. Pre viacerých to bola premiéra a neskrývali nadšenie. Vypočuli sme si, čo skrývajú rozprávky a aké dôležité je čítanie a počúvanie rozprávok. Keďže je mesiac venovaný knihám, deti získali zdarma čitateľské preukazy a aj si zapožičali knihy, ktoré ich zaujali.
Text a foto: Petronela Čorná, 7.3.2019
Valentín
Valentín - sviatok všetkých zaľúbených, sme poňali po svojom. Detičky si vyžrebovali komu Valentínku vyrobia a bolo sa naozaj na čo pozerať. Kreativita našich detí je úžasná. Priateľstvo je v našej triede veľmi dôležité a preto si to pestujeme aj takým spôsobom.
Text a foto: Petronela Čorná, 17.2.2019
Hvezdáreň 2. oddelenie a 5. oddelenie
 
Dnes 24.1.2019 žiaci 2. a 5. oddelenia navštívili hvezdáreň v Humennom. Pre niekoho to bola premiéra a tak rozprávanie o vesmíre bolo veľmi pútavé. Deti mali niekoľko zaujímavých otázok, ktoré im boli veľmi podrobne zodpovedané. Odchádzali sme o niečo bohatší o vedomosti a príjemné zážitky.
 
Text a foto: Petronela Čorná, 24.1.2019
Fantázia v snehu
Perinbaba k nám tohto roku bola štedrá a bohato nám nadelila sneh. S deťmi všetkých oddelení sme trávili kopec času na školskom dvore. Žiaci stavali snehuliakov, snežné hrady, snehových anjelov alebo sa len zabávali guľovačkou.
Text a foto: Petra Stariatová, 20.1.2019
Šantenie v snehu 2. oddelenie
Zima je v plnom prúde a tak ani my nezaháľame. Z domu sme si priniesli všetko, na čom sa dá šmýkať a vybrali sme sa do parku. Spolu s nami bola aj pani učiteľka Beáta Babinová. Bola úžasná zábava a deti boli vyštípané od zimy a vysmiate. Určite si to ešte zopakujeme.
Text a foto: Petronela Čorná, 16.1.2019
Čitateľská gramotnosť 2. oddelenie
 
Aj keď sme ešte len prváci, sme šikovné a usilovné detičky. Dnes sme si formou maľovaného čítania spríjemnili aktivitu v ŠKD. Príbeh o zvieratkách vždy poteší a niečo nás naučí.
 
Text a foto: Petronela Čorná, 11.01.2019
Zdobenie medovníčkov 2. oddelenie

Dnes sme si naplánovali sladkú aktivitu, zdobenie medovníčkov. Pri počúvaní vianočných piesní a vôní sme o niečo bližšie k Vianociam - najkrajším sviatkom v roku. Detičky boli nesmierne kreatívne a srdečné. Obdarovali sme všetkých, kto bol nablízku.
11.12.2018
Keď sa vonku šantíme...

 
Dnes sme sa vyšantili na ihrisku, kde sme sa dosýta vyskákali, vykričali a líčka nám mrázik vyštípal. Veď škola je aj o zábave.
 
29.11.2018
Reťaz priateľstva 2. oddelenie

 
Dnes sme si vyrábali srdce pre spolužiaka, ktorého mám najradšej. Srdiečka boli naozaj krásne a ešte krajšie bolo vysvetlenie, prečo práve ty?
 
27.11.2018
Popoludnie s rozprávkou
 
 
Prváci 2. oddelenia ŠKD strávili popoludnie 14.11.2018 v školskej knižnici. Najprv sledovali animovanú rozprávku Snehulienka a sedem trpaslíkov a neskôr si vypočuli knižne spracovanú verziu tejto ľudovej rozprávky. Spoločne hľadali medzi nimi rozdiely a vyfarbovali obrázky. Všetci zažili kopec zábavy.
 
14.11.2018
Beseda s pani policajtkou
Dnes k nám prijala pozvanie pani policajtka Anna Čopáková. Žiaci 1. a 2. oddelenia sa dozvedeli veľa dôležitých a potrebných informácií. Mali kopec zaujímavých otázok a všetky boli zodpovedané. Bolo to celé veľmi milé. Ďakujeme.
8.11.2018
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
19.10.2018

Našim starkým
Žiaci 2. oddelenia ŠKD  ako prejav úcty a vďaky za  lásku a starostlivosť svojim starým rodičom zhotovili pozdravy k ich sviatku.
19.10.2018

Úcta k starším 2. oddelenie ŠKD
Október-mesiac kedy majú sviatok tí, čo nás viac rozmaznávajú a viac užívajú, naši starí rodičia. My sme si pre našich najdrahších pripravili prekvapenie v podobe krásnych pozdravov.
13.10.2018
Jeseň očami detí
Dnes sme sa rozprávali o ročných obdobiach, detičky boli veľmi vnímavé a šikovné. Jeseň je pre nás všetkých veľmi čarovná a toto sme si vyrobili.
2.10.2018
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.
Návrat na obsah