2-oddelenie - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova
Prejsť na obsah
Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 2. oddelenie

Šantenie v snehu 2. oddelenie
Zima je v plnom prúde a tak ani my nezaháľame. Z domu sme si priniesli všetko, na čom sa dá šmýkať a vybrali sme sa do parku. Spolu s nami bola aj pani učiteľka Beáta Babinová. Bola úžasná zábava a deti boli vyštípané od zimy a vysmiate. Určite si to ešte zopakujeme.
Text a foto: Petronela Čorná, 16.1.2019
Čitateľská gramotnosť 2. oddelenie
 
Aj keď sme ešte len prváci, sme šikovné a usilovné detičky. Dnes sme si formou maľovaného čítania spríjemnili aktivitu v ŠKD. Príbeh o zvieratkách vždy poteší a niečo nás naučí.
 
Text a foto: Petronela Čorná, 11.01.2019
Zdobenie medovníčkov 2. oddelenie

Dnes sme si naplánovali sladkú aktivitu, zdobenie medovníčkov. Pri počúvaní vianočných piesní a vôní sme o niečo bližšie k Vianociam - najkrajším sviatkom v roku. Detičky boli nesmierne kreatívne a srdečné. Obdarovali sme všetkých, kto bol nablízku.
11.12.2018
Keď sa vonku šantíme...

 
Dnes sme sa vyšantili na ihrisku, kde sme sa dosýta vyskákali, vykričali a líčka nám mrázik vyštípal. Veď škola je aj o zábave.
 
29.11.2018
Reťaz priateľstva 2. oddelenie

 
Dnes sme si vyrábali srdce pre spolužiaka, ktorého mám najradšej. Srdiečka boli naozaj krásne a ešte krajšie bolo vysvetlenie, prečo práve ty?
 
27.11.2018
Popoludnie s rozprávkou
 
 
Prváci 2. oddelenia ŠKD strávili popoludnie 14.11.2018 v školskej knižnici. Najprv sledovali animovanú rozprávku Snehulienka a sedem trpaslíkov a neskôr si vypočuli knižne spracovanú verziu tejto ľudovej rozprávky. Spoločne hľadali medzi nimi rozdiely a vyfarbovali obrázky. Všetci zažili kopec zábavy.
 
14.11.2018
Beseda s pani policajtkou
Dnes k nám prijala pozvanie pani policajtka Anna Čopáková. Žiaci 1. a 2. oddelenia sa dozvedeli veľa dôležitých a potrebných informácií. Mali kopec zaujímavých otázok a všetky boli zodpovedané. Bolo to celé veľmi milé. Ďakujeme.
8.11.2018
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
19.10.2018

Našim starkým
Žiaci 2. oddelenia ŠKD  ako prejav úcty a vďaky za  lásku a starostlivosť svojim starým rodičom zhotovili pozdravy k ich sviatku.
19.10.2018

Úcta k starším 2. oddelenie ŠKD
Október-mesiac kedy majú sviatok tí, čo nás viac rozmaznávajú a viac užívajú, naši starí rodičia. My sme si pre našich najdrahších pripravili prekvapenie v podobe krásnych pozdravov.
13.10.2018
Jeseň očami detí
Dnes sme sa rozprávali o ročných obdobiach, detičky boli veľmi vnímavé a šikovné. Jeseň je pre nás všetkých veľmi čarovná a toto sme si vyrobili.
2.10.2018
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.
Návrat na obsah