Prejsť na obsah
Rodičom a žiakom > Aktivity

AKTIVITY ŠKOLYPrejsť na stránku 01, 02, 03

CLIL II

Na minulej ukážke hodiny s využitím metódy CLIL sme predviedli prepojenie  matematiky s cudzím jazykom. Tentokrát sme hodinu prvouky a tému MOJA ŠKOLA prepojili s hudobnou a výtvarnou výchovou a odučili ju v anglickom jazyku. Výsledok si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.
 
 
Text a video: Mgr. Martina Fedorová, 6.3.2019
 
 

Básničky in English

Vo februári sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž v angličtine.
Zúčastnilo sa jej 19 detí. Porotu sa snažili zaujať výberom básní, prednesom, intonáciou a prácou s hlasom. Napriek tomu, že naučiť sa naspamäť báseň v angličtine je oveľa ťažšie ako v rodnom jazyku, naši žiaci to zvládli bravúrne. Najlepší recitátori z každého ročníka sú: zlaté pásmo: William Krajník 1.A, Sandra Romanová 2.A, Adrián Haník 3.B, Olívia Sotáková 3.A,Barbora Baníková 4.B, Anastázia Fedorcová 4.B.
strieborné pásmo: Timotej Guľák 2.B, Vanesa Pavlisková 2.C, Radoslav Kováč 3.B, Simona Birnsteinová 4.A, Sofia Tarcalová 4.A, Marko Straka 4.A
bronzové pásmo: Viktória Brudňáková 2.C, Alexandra Babjaková 2.C, Daniel Opálka 3.A, Max Stravka 3.A, Max Šteco 3.A, Sofia Čornaničová 4.A.
Všetci žiaci si zaslúžia veľkú pochvalu!
Viac fotografií
Text a foto: Mgr. Monika Gajdošová, Mgr. Jana Koudelková, 28.2.2019
Básničky in English

Jarný tábor - piatok

 
Aj v posledný deň jarného tábora mali deti rôzne aktivity. Dopoludnia to bola tvorivá dielňa, v ktorej vytvárali rôzne výrobky na jarné motívy, v popoludňajších hodinách vychádzka do okolia a spoločenské hry v triede. Deti plné zážitkov odchádzali domov.

 
Foto: Iveta Mochnacká, 23.2.2019
Text: Iveta Kakošová
Jarný tábor - piatok

Jarný tábor- štvrtý deň

Štvrtkové dopoludnie jarného tábora sa nieslo v znamení spoločenských hier a rozprávky Snehová kráľovná. Bol to príbeh o sile lásky a priateľstva. Hlavná hrdinka Gerda sa vydá na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby oslobodila svojho kamaráta. Zažije veľa dobrodružstiev a nevzdáva sa nádeje, že svojho kamaráta ešte uvidí. Nasledoval výborný  obed a po ňom deti strávili popoludnie na školskom ihrisku a telocvični.

Text: Mgr. Martina Fedorová, 21.2.2019
Foto: Mgr. Monika Gajdočová
Jarný tábor - štvrtok

Jarný tábor – streda

Tretí deň jarných prázdnin, v rámci projektu „Neseďme za počítačom“, žiaci našej školy navštívili Detský zábavný park Eiffelko. Deti sa tu vyšantili na rôznych pohybových atrakciách. Po chutnom obede navštívili umelecko-historickú expozíciou Vihorlatského múzea  v Humenskom zámku.  Žiakov najviac  zaujal dobový nábytok, galéria uhorských kráľov, čínsky salón a zbierka zbraní. Odpovede na svoje otázky dostávali fundovane od lektorky múzea, ktorá nás po celú dobu sprevádzala.

Text a foto: Mgr. Soňa Smoleková, 20.2.2019
Jarný tábor - streda

Jarný tábor - utorok

      Dňa 19.2.2019 sa žiaci našej školy v rámci projektu „Neseďme za počítačom“ mohli vyšantiť v detskom bazéne na Mestskej plavárni v Humennom a následne zrelaxovať a využiť liečivý pobyt v soľnej jaskyni. Po chutnom obede v blízkej reštaurácii strávili zvyšný čas spoločenskými hrami v škole. Keďže celý deň sme strávili v dobrej nálade, veríme, že si to zopakujeme aj v  nasledujúcom ročníku jarného tábora.

Text: Mgr. Erika Lukáčová, 19.2.2019
Foto: Mgr. Veronika Bobaľová
Jarný tábor - utorok

Jarný tábor – 1. deň

Dnes sme prežili deň plný pohybových aktivít. Boli sme sa korčuľovať, hrali sme vybíjanú, florbal, vyhriali sme sa na jarnom slniečku a výborne sme sa najedli. Zajtra pokračujeme!
Jarný tábor - pondelok

Zo struny na strunu 2019 – školské kolo

 
Dňa 14.2.2019 sa pod vedením pani učiteľky Mgr. Lukáčovej uskutočnil už ôsmy ročník školského kola speváckej súťaže ľudových piesní ,,Zo struny na strunu“, z ktorej sa budú môcť tí najlepší zúčastniť regionálnej súťaže ľudových spevákov a detských folklórnych speváckych skupín z okresov Snina, Medzilaborce a Humenné. Ďalšími členkami poroty boli pani učiteľky Mgr. Babinová a pani učiteľka Mgr. Dolobáčová, ktoré všetkým súťažiacim odovzdali diplomy.
Najúspešnejšími spevákmi, z ktorých najlepší budú našu školu reprezentovať na okresnom kole, sa stali títo žiaci:
Dolobáč David, Čorná Petronela, Vasilenková Viktória (1.B), Sabovová Kiara (2.B), Parnicová Júlia (4.A), Fedorcová Anastázia, Švec Martin (4.B), Jakubčová Laura (6.B) a Ďurianová Mária (8.A).
Všetkým postupujúcim srdečne blahoželáme!
Viac fotografií na tomto odkaze.
 
Text a foto: Mgr. Erika Lukáčová, 14.2.2019
Zo struny na strunu

1. Valentínsky bál v maskách

 
Deň pred jarnými prázdninami sme na našej škole uzavreli Prvým Valentínskym bálom. Otvorila ho pani riaditeľka, ktorá privítala našich vzácnych hostí a to predškolákov z MŠ Mierová a Súkromnej materskej školy Proalergo. Na bále nechýbal  ani maskot PUGY, ktorý s nami pretancoval celý čas. Deti si mali možnosť zasúťažiť, ale aj odniesť si zaujímavé ceny z tomboly. Bola to skvelá bodka za očakávanými prázdninami.
 
 
Text a foto: Mgr. Martina Fedorová, 15.2.2019
1. Valentínsky bál v maskách

Obezita a deti
Jednou z najdôležitejších vecí kvalitného a dlhého života je zdravá výživa. Epidemiológovia upozorňujú na zvyšujúci sa výskyt obezity u detí. Prevencia obezity spočíva v prevencii vzniku obezity.
O zdraví, zdravom životnom štýle, zdravej výžive sa veľa píše, rozpráva. Tejto problematike sa venovali aj naši štvrtáci. Besedovali na tému „ Obezita u detí “. Učili sa poznávať dôležité živiny pre človeka, pravidlá vyváženej stravy, potravinovú pyramídu. Žiaci pochopili, že hmotnosť je nielen svalová hmota ale sú to aj tuky. Meranie tukov im napovedalo, čo treba urobiť. Každý rok Svetová zdravotnícka organizácia WHO (World Health Organization) vyhlasuje hlavnú tému Svetového dňa zdravia. Európsky región WHO má aj vlastné heslo, ktorým je „Prevencia nadváhy a obezity“.
Našim  snažením bolo zvýšiť informovanosť žiakov o rizikách nadváhy a obezity a poukázať na možnosti prevencie so zameraním na zdravý životný štýl.  
Text a foto: Mgr. I. Šepeľová, 14.2.2019
Obezita a deti

Milí rodičia prvákov,

určite nikdy nezabudnete na prvé slová svojich detí, ich prvé kroky a všetky dôležité medzníky, medzi ktoré nepochybne patrí aj nástup do ZŠ. Taktiež máte ešte v čerstvej pamäti, prvé písmenká, slová či vety, ktoré Vaše deti napísali.
S blížiacim sa Valentínom Vám Vaše ratolesti napísali milý odkaz. Nájdete ho vo vestibule školy, kde si ho môžete prečítať.

Triedne učiteľky a žiaci prvých ročníkov.
Foto: Mgr. Martina Fedorová, 10.2.2019
Milí rodičia prvákov

Karneval

K fašiangom tradične patrí karneval, náš pugačevkársky tradične spájame s polročným vysvedčením. Bolo tomu tak aj tento školský rok. Chrípkové šarapatenie malo dopad iba na počet, ale fantáziu to zjavne neovplyvnilo. Predstavila sa nám pestrá škála masiek, rôzne rozprávkové bytosti...ale aj postavičky z každodenného života. Všetky masky sa tešili z dobrých školských výsledkov, zabávali sa, šantili, súťažili a tancovali. O zábavu sa starali pani učiteľky.
Karneval

Naj moderátor

Na hodinách mediálnej výchovy sa učíme zodpovedne pristupovať k využívaniu prostriedkov masovej komunikácie, ktoré sú šíriteľmi poznatkov, posolstiev a hodnotových orientácií.
V pondelok si žiaci 6.A triedy vyskúšali aj pocit byť na opačnej strane televíznej obrazovky. S podomácky vyrobenou čítačkou správ sa zahrali na moderátorov a moderátorky.
Text: Mgr. Miroslava Andrejčíková, 5.2.2019
Naj moderátor

CLIL už v prvom ročníku

V bežných školách sa angličtina vyučuje  ako samostatný predmet. Žiaci si osvoja všeobecnú slovnú zásobu, ktorú  používajú len na hodinách angličtiny. V našej  škole sa venujeme  inovatívnej metóde vyučovania anglického jazyka, ktorá sa nazýva CLIL  (CONTENT and LANGUAGE INTEGRATED LEARNING). Ide o metódu výučby cudzieho  jazyka pomocou iného predmetu. To znamená, že učiteľ si vyberie iný  predmet, napríklad matematiku a učí ho po anglicky.
Aj žiaci v 1. C na našej škole už takútu metódu vyučovania zvládajú, o čom sa môžte presvedčiť v nasledujúcom videu.

Mgr. Martina Fedorová, 3.2.2019

CLIL už v 1. ročníku

Predsudky – diskriminácia – extrémizmus

V stredu, 30. januára 2019, sa na našej škole uskutočnila prednáška spojená s rôznymi aktivitami. Prednášajúcou bola pani psychologička z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Humennom, Mgr. Jaroslava Mervová. Ústrednou témou besedy bola prevencia extrémizmu, predsudky a diskriminácia.
Pripravila si pre nás deviatakov úvodné náučné video, rôznorodé aktivity a rolové hry. Celý čas sa skloňovali pojmy ako utečenec, bezdomovec, vozičkár, diskriminácia, nenávisť, antisemitizmus, odsudzovanie, či predsudky.
Musíme priznať, že nie pre všetkých bolo jednoduché vcítiť sa do roly alkoholika, bezdomovca, či vozičkára. V niektorých chvíľach bolo tiež zložité byť nápomocný či tolerantný voči menovanej „inakosti“. Beseda však bola veľmi poučná a iste nás pugačevkárov  podnietila „vidieť v každom človeka“ a takto robiť svet krajším.

Text: žiaci deviateho ročníka
Foto: G. Magerová, 9.C
Predsudky - diskriminácia - extremizmus

Po stopách Pavla Dobšinského

So žiakmi 3.A triedy sme sa vybrali  na rozprávkovú cestu, ktorá nás viedla po stopách spisovateľa Pavla Dobšinského. V našej školskej knižnici sme si vypožičali knihu Trojruža, ktorej sme sa venovali v rámci doplnkového čítania. Po prečítaní knihy sme sa vydali na cestu. Žiaci  riešili počas cesty rôzne úlohy, ktoré hravo zvládli a potvrdili, že knihu čítali s porozumením.
 
Text a foto: Mgr. Zuzana Poltoráková, 14.11.2019
Po stopách Pavla Dobšinského

Ukáž, čo vieš.
 
 
Žiaci 2.C si 10.1.2019 spoločne zasúťažili a ukázali svoje vedomosti, keď odpovedali na otázky v súťaži „Ukáž, čo vieš“. Všetci sa skvelo zabávali. Víťazné družstvo získalo diplomy.
 
 
Text a foto Mgr. Andrea Macejová, 10.1.2019
Ukáž, čo vieš.

Závislosti naše každodenné
 
Výchovno-vzdelávací proces na každej škole je vždy potrebné obohatiť novými podnetmi, ktoré nútia  žiakov zamýšľať sa nad svojím správaním, životným smerovaním či nad dôležitými otázkami, na ktoré niekedy žiak nevie nájsť tie správne odpovede. Z tohto dôvodu sme pripravili pre žiakov 9. ročníka v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Humennom besedu na tému Závislosti naše každodenné. Žiaci mali možnosť diskutovať s Mgr. J. Mervovou (psychologičkou z CPPPaP Humenné) o látkových i nelátkových závislostiach. Hovorili teda nielen o závislosti od tabaku, alkoholu, drog, ale aj o závislosti od internetu či od nakupovania. Deviataci si vyskúšali okuliare, ktoré simulovali stav opitosti. Pomocou týchto okuliarov skúšali hádzať loptičkou či kreslili správnu cestu v labyrinte. Uvedené aktivity boli pre žiakov veľmi zaujímavé a dúfajme, že aj poučné.
 
 
Text a foto: Mgr. Silvia Brzychcyová, koordinátorka prevencie sociálno-patologických javov, 10.1.2019
Závislosti naše každodenné

Vianočná besiedka

  Je dobrou tradíciou na našej škole privítať tento predvianočný čas Vianočnou akadémiou. Koledami, scénkami, príjemným spevom, oku lahodiacimi pohybmi malých tanečníkov sa nám predstavili deti ŠKD a žiaci ZŠ. Každé vystúpenie bolo jedinečné a odmenené búrlivým potleskom.
O radosť z prichádzajúcich Vianoc sa dňa 18.12.2018 podelili s našimi rodičmi, starými rodičmi, blízkymi a kamarátmi z materských škôl.
Veríme, že všetci si odniesli veľa krásnych a príjemných zážitkov.
Všetkým prajeme šťastné a veselé Vianoce.

Taxt: Petra Stariatová, 20.12.2018
Foto: Mgr. Erika Lukáčová
Vianočná besiedka

Predvianočné pečenie

Angličtina v 6.A sa niesla v netradičnom duchu a príjemnej predvianočnej atmosfére, ktorá bola umocnená vianočnými melódiami. Hodina sa neodohrávala v triede, ale v školskej kuchynke a celá sa žiakom prepiekla. Tí totiž mali za úlohu popasovať sa s receptom na koláč, ktorý bol, ako ináč, v angličtine. Tejto úlohy sa hravo zhostili a zvládli to na výbornú. Koláč sa podaril, o čom svedčila nielen jeho príjemná vôňa, ale aj takmer prázdny plech. Na záver za sebou žiaci umyli riad a všetko vzorne upratali.
 
Text a foto: Mgr.  Eva Ontkocová, 17.12.2018
Predvianočné pečenie

Mikulášske tvorivé dielničky

Pri príležitosti Mikuláša sa žiaci prvých ročníkov vybrali do Eiffelka – detského zábavného parku. Zažili príjemné dopoludnie plné hier, zábavy a tvorivosti. Každá trieda mala svoj tvorivý kútik, kde žiaci vyrábali rôzne predmety súvisiace s Mikulášom, či blížiacimi sa Vianocami.

 
Text a foto triedne učiteľky, 10.12.2018
Mikulášske tvorivé dielničky

Mikuláš prišiel k nám!
 

 
Aj tento rok sme boli opäť dobrí a zavítal k nám Mikuláš. Privítali sme ho spevom a tancom. Dobrá a veselá nálada bola po celý deň. Mikuláš navštívil každú triedu a obdaroval darčekom všetky deti, aj učiteľov.
 
9.12.2018
Mikuláš prišiel k nám!

Ďalší krásny a vzácny úspech pre našu školu
22. októbra 2018 sa naša škola zapojila do celoslovenského projektu pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu - Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. V tento výnimočný deň žiaci pozvali svojich rodičov a starých rodičov do školskej knižnice, v ktorej spoločne riešili rôzne zaujímavé úlohy. Okrem toho, že v tento deň prebiehal Medzinárodný deň školských knižníc, my sme si zároveň pripomenuli aj úctu k starším. Tému, ktorú nám tento rok určila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave bola „Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska.“ Do tohto projektu sa prihlásilo 213 školských knižníc základných a stredných škôl s celkovým počtom 41 926 účastníkov. V týchto dňoch boli zverejnené výsledky súťaže a získali sme krásne 27. miesto s počtom bodov 104 zo 150 bodov.  My sa veľmi tešíme, pretože cieľom projektu bolo podporiť a rozvíjať pozitívny vzťah žiakov ku knihe, čo sa nám aj podarilo. Do súťaže sme sa totiž prihlásili s nádhernou myšlienkou ,,Držme v rukách viac knihy a ruky tých, ktorých milujeme...“ Tešíme sa, čo nás teda čaká o rok, pretože opäť na sebe budeme pracovať, aby sme boli ešte lepší a úspešnejší. Ďakujeme ešte raz rodičom a starým rodičom, ktorí prišli, podporili nás a aj ich pričinením nám pomohli tento skvelý výsledok získať.
7.12.2018
Ďalší krásny úspech

Adventný veniec

V piatok 30. novembra 2018 bolo pred našou školou naozaj poriadne rušno. Až do zotmenia sme pracovali spolu s našimi žiakmi na výrobe adventného venca. Neodradilo nás ani chladné počasie. Pri srdci nás totiž hrial pocit, že si na seba vieme nájsť čas aj mimo vyučovania. Adventný veniec sme vyrábali z recyklovaného a prírodného materiálu. Využili sme napríklad PET fľaše, rôzne vetvičky, sušené hortenzie, bodliaky, vŕbové prútie, kartón, fasádnu sieťku či polystyrén. V pondelok nás všetkých pri príchode do školy vítala blikajúca prvá adventná sviečka. Počas dňa bol adventný veniec požehnaný pánom kaplánom Mgr. Štefanom Kačmárom. Ak sa teda vyberiete počas adventu do mesta na prechádzku, určite sa zastavte aj pri našej škole. Výsledná práca je naozaj veľmi pekná. My sa spoločne tešíme na ďalšie pribúdajúce plamienky a prajeme Vám pokojné prežitie adventného obdobia.

7.12.2018

Adventný kalendár

Beseda o šikanovaní

 
 
Základná škola Pugačevova spolupracuje aj s inštitúciami ako je Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Vďaka tejto spolupráci nás dňa 23.novembra 2018 navštívili pani Mgr. Jana Buričová a pani psychologička Mgr. Katarína Murníková. Našim prvákom prostredníctvom rozhovoru a zaujímavého príbehu, priblížili tému šikanovania. Naučili sa, že ak nezostanú so svojim problémom sami a naberú odvahu povedať to niekomu dospelému, určite to pomôže problém riešiť.

 
 
4.12.2018
Beseda o šikanovaní

Deviataci „bojovali“ proti AIDS

1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS – chorobe, ktorá zúri v takmer všetkých krajinách planéty. Pripnutím červenej stužky ľudia po celom svete vyjadrujú solidaritu s ľuďmi postihnutými ale aj s tými, ktorí sú aktívni v boji proti tejto zákernej chorobe.
Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do celoslovenskej kampane Červené stužky. Pre žiakov sa počas  prvých mesiacov školského roka realizujú rôzne podujatia s tematikou AIDS a HIV. Aj v tomto školskom roku prebiehali zaujímavé besedy a odborné prednášky.
Deviataci sa posledný novembrový týždeň zúčastnili na podujatí pod  názvom „Hrou proti AIDS“. Na pôde Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Humennom s pripnutými červenými stužkami vytvorili súťažné skupiny. Na piatich stanovištiach sa ukázala primeraná rivalita, vedomosti ale aj tvorivosť všetkých súťažiacich. Najlepšiu skupinu vytvorili žiaci Jakub Švec, Silvia Kučmašová, Adam Harvila (všetci z 9.A), Zuzana Libáková, Šimon Šnurik, Adrián Barňák, Peter Gavrecký (všetci z 9.B), Gabriela Magerová, Katarína Kurucová, Stanislav Durilla a Lenka Plavcová (všetci z 9.C). Víťazom blahoželáme!
Blahoželanie patrí aj žiačke Gabike Lopatovej z triedy 8.B, ktorá bola za svoju pohľadnicu odmenená Cenou poroty vo výtvarnej súťaži Červené stužky 2018. Týmto podujatím sme sa i my chceli pripojiť k ľuďom, ktorých celosvetový problém s názvom AIDS zaujíma. Veríme, že aj práca na takomto spoločnom projekte pomôže našej mladej generácii vytvoriť si správny rebríček životných hodnôt.
 
2.12.2018

Deviataci "bojovali" proti AIDS

Predškoláci zasadli do školských lavíc

 
Dňa 20.11 našu školu navštívili predškoláci zo Súkromnej materskej školy 1. mája. Žiaci 1.C im uvoľnili svoje lavice a dovolili im naplno vcítiť sa do roly budúceho prváka. Tejto roly sa predškoláci zhostili s absolútnou vážnosťou. Vyskúšali si hodinu slovenského jazyka, matematiky aj prvouky. Zadané úlohy riešili aj za pomoci našich prvákov, ktorí im v tom s radosťou pomáhali.
 
Ďakujeme za príjemnú hodinu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
 
 
20.11.2018
Predškoláci zasadli do školských lavíc.

Milá návšteva v 1.A

 
 
Minulý týždeň k nám do 1.A zavítala milá návšteva. V rámci spolupráce s MŠ Družstevná sa na naše vyučovanie prišli pozrieť predškoláci. Prváčikovia im ukázali, čo všetko sa stihli za necelé 3 mesiace naučiť, spolu sa učili písmenká a dokonca si škôlkari zasadli do školských lavíc. Za pomoci našich prvákov vypracovali pracovný list, vyskúšali si písať na tabuľu a zasúťažili si. Dúfame, že sa u nás škôlkarom páčilo a škola pre nich nebude strašiakom. Práve naopak.

 
 
27.11.2018
 

Milá návšteva v 1.A

Štvrtáci na výlete
 
4.A, 4.B trieda sa zúčastnili exkurzie v Planetáriu a Solivare v Prešove. Exkurzia naplánovaná po prebranom učive bola časovo vhodnou voľbou. Žiaci boli v obraze a „malá“ exkurzia do obrovského vesmíru, zaujímavý film obohatili a najmä vizuálne priblížili pre mnohých žiakov ťažšie pochopiteľný vesmír, slnečnú sústavu. Žiakov téma mimoriadne zaujala, o čom svedčilo množstvo otázok.
V Solivare bol žiakom vysvetlený celý postup od ťažby až po uskladnenie soli. Žiaci obohatili svoju slovnú zásobu o nové slová ako gápeľ, četerne i varňa. V novej expozícii si mohli tieto reálne budovy porovnať s modelmi. Biele kryštáliky sú dôležité - obsahujú sodík a draslík, bez ktorých sa telo nezaobíde. Naši žiaci už vedia, že soľ je pre život dôležitá, samozrejme s mierou.
Exkurzia, zážitkové učenie – splnené.
 
 
25.11.2018
Štvrtáci na výlete

Už aj z nás sú prváci!

 
 
Dňa 19. 11. sa v našej škole v I.B triede uskutočnilo slávnostné pasovanie prváčikov do školského cechu. Prváci  Zlatou bránou vstúpili do triedy, kde na nich čakali úlohy, v ktorých mali preukázať svoju pozornosť, šikovnosť, zručnosť i um. V jednej úlohe si svoju šikovnosť vyskúšali i rodičia našich prváčikov. Po splnení úloh a zložení slávnostného sľubu ich pani zástupkyňa pasovala za prvákov našej školy.

 
 
22.11.2018
 

Už aj z nás sú prváci!

Slávnostná pasovačka prvákov

Dňa 13.11.2018 sa na našej škole uskutočnila slávnostná pasovačka žiakov 1.A a 1.C. Pasovačku nám otvorila kráľovná, ktorá všetkých privítala. Žiaci zarecitovali básničky na písmenká, ktoré už dokážu napísať i prečítať. Zaspievali ľudovú pieseň Aj kec ja maľučká drobná. Predviedli sa, že dokážu počítať, zvládajú angličtinu, a ani spev, či tanec im nie je cudzí. Potom slávnostne zložili SĽUB PRVÁKA a na to ich pani riaditeľka PaedDr. Paulína Kurucová spolu s pani zástupkyňou Mgr. Alenou Hurkovou slávnostne pasovali do cechu žiakov ZŠ Pugačevova. Ďakujeme za príjemné popoludnie všetkým, ktorí sa ho zúčastnili.

14.11.2018

Slavnostná pasovačka prvákov

Naša veselá lavička je zhotovená
V školskom roku 2017/18 mesto Humenné vyhlásilo výtvarno-umeleckú súťaž pre žiakov základných škôl  a  ZUŠ na území mesta pod názvom „Veselá lavička“.
Víťazná lavička našej žiačky Michaely Stankovej zo VI. A sa dočkala svojej realizácie. V mesiaci októbri pod vedením Mgr. Ľ. Hanákovej si Michaela a Karin, ktorá podala Michaele pomocnú ruku, vyhrnuli rukávy, zobrali štetce do ruky a začali lavičku zdobiť podľa víťazného návrhu. Žiačky usilovne pracovali celý týždeň.  Hotovú lavičku Technické služby mesta Humenné umiestnili v oddychovej časti na Mierovej ulici. Ako sa sedí na lavičke si odskúšali aj autorky projektu a odporúčajú relaxačné posedenie v tejto zóne.
13.11.2018
Veselá lavička

Zbierka Hodina deťom
V piatok, 9. novembra 2018 sa žiačky našej školy Diana Gombitová a Alexandra Gombitová (predsedníčka a podpredsedníčka Žiackeho parlamentu) a dobrovoľníčka Katka Vargová zúčastnili na celoslovenskej zbierke Hodina deťom a v priestoroch školy i v uliciach mesta vyzbierali peknú sumu peňazí. Pomohli tak podporiť projekty pomáhajúce deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku.
Aj touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom, učiteľom i náhodným okoloidúcim v meste, ktorí vhodili peniažtek do pokladničky.
Žiacky parlament, 9.11.2018

Zbierka Hodina deťom

Zábavné popoludnie
Dňa 7.11.2018 žiaci štvrtého a piateho oddelenia navštívili zábavný park EIFFELKO, kde mali možnosť  dosýta sa vyšantiť, vyskákať, uvoľniť sa a na chvíľu sa ponoriť do detského sveta.
7.11.2018
Zábavné popoludnie
Prváčikovia už čoskoro získajú jednorázový príspevok 150 eur od radnice, samospráva ukončuje kontrolu splnených podmienok na získanie tohto benefitu.

Mesto Humenné prišlo tento rok s novinkou získania benefitu 150 eur pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku. Za účelom jeho získania bolo potrebné splniť niekoľko podmienok.
Jednorázový príspevok pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku
V zmysle „Zásad poskytovania jednorazového príspevku pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku v meste Humenné“ poskytne radnica jednorázový príspevok 150 eur na jedno dieťa pri nástupe na povinnú školskú dochádzku oprávnenej osobe pri splnení nasledujúcich podmienok:
  • trvalý pobyt dieťaťa na území mesta trvá viac ako 24 mesiacov pred nástupom na povinnú školskú dochádzku a v čase poskytnutia príspevku trvá,
  • dieťa nastúpilo na plnenie povinnej školskej dochádzky na základe rozhodnutia riaditeľa,
  • nárok na príspevok vzniká iba raz na to isté dieťa,
  • finančný príspevok bude poskytnutý oprávnenej osobe prostredníctvom základnej školy, ktorú dieťa navštevuje,
  • oprávnená osoba nemá voči mestu finančný záväzok, čo potvrdí čestným vyhlásením priamo v žiadosti.
Samospráva aktuálne ukončuje kontrolu splnených podmienok
Na základe zápisov do 1. ročníka bolo všetkým zákonným zástupcom detí, ktorí spĺňajú podmienku „trvalý pobyt dieťaťa na území mesta trvá viac ako 24 mesiacov pred nástupom na povinnú školskú dochádzku a v čase poskytnutia príspevku trvá“ zaslané oznámenie, symbolická poukážka a formulár žiadosti o poskytnutie tohto príspevku. Vyplnenú žiadosť bolo v zmysle Zásad potrebné zo strany zákonného zástupcu predložiť do 15. septembra 2018 tej základnej škole, na ktorú dieťa nastúpilo. Nie všetci si žiadosť aj podali.
Na základe Eduzberu počtu žiakov na jednotlivých školách bolo zistené, že k 15. septembru tohto roka navštevuje základné školy v Humennom spolu 3 298 žiakov a prvákov je 380. Z toho je 237 s trvalým pobytom v meste Humenné. V rámci poskytnutia 150-eurového benefitu Odbor školstva MsÚ starostlivo preskúmal všetky predložené žiadosti o poskytnutie jednorázového príspevku pre prváčika.
V zmysle Zásad poskytovania jednorázového príspevku pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku v meste Humenné bolo kontrolou zistené, že približne v sedemdesiatich prípadoch má oprávnená osoba voči mestu finančný záväzok, a preto im nebude možné poskytnúť finančný príspevok.
Samospráva aktuálne ukončuje kontrolu splnených podmienok a v priebehu budúceho týždňa uvoľní finančné prostriedky základným školám, ktoré ich bezhotovostne poukážu na bankový účet oprávnenej osoby.
Autor: Mgr. Michaela Dochánová

Exkurzia v hostiarni
Dňa 17. 10. 2018 sa tretiaci z našej školy zúčastnili exkurzie v hostiarni v Prešove. Prezreli si proces výroby hostií, ktoré aj ochutnali. Navštívili sme kaplnku, v ktorej deti mali svätú omšu. Z Prešova sme sa vybrali do Nižnej Šebastovej do Ružencovej záhrady. Spokojní a veselí sme sa vrátili späť do školy.
6.11.2018

Október - meciac úcty k starším - 1.C

Prvý snem strašidiel na Pugačevke

 
 
Dňa 25. októbra sa žiaci I.B triedy zišli na prvom sneme strašidiel. Celá trieda sa premenila na hrad duchov, v ktorom sa malé strašidielka mohli do sýtosti vyšantiť. Veríme, že po súťažných a tanečných výkonoch, ktoré žiaci predviedli, sa im spoločne sladko zaspávalo. Ďakujeme aj rodičom za dobroty, ktoré našim strašidielkam pripravili.

 
 
4.11.2018
 

Prvý snem strašidiel

Október- mesiac úcty k starším

 
 
Staroba sa nás týka. Je prirodzenou súčasťou nášho života. Október je mesiacom úcty k starším a pripomína nám, aby sme si uctili naše babky a dedkov a dali im najavo svoju náklonnosť. Pri tejto príležitosti sme v triede 1.C vytvorili našim starkým medailu Najlepšia babka a Najlepší dedko, aby sme sa im takto odmenili za ich nekonečnú lásku a starostlivosť.
 
 
28.10.2018
 

Október - meciac úcty k starším - 1.C

Deň plný vitamínov

 
 
22. október sa v triede 2.C niesol v duchu zdravej výživy. Žiaci sa rozprávali o  tom, aký význam má ovocie a zelenina pre naše zdravie a aké nevyhnutné je dodávať nášmu telu dostatok vitamínov. Všetci si pripravili „ovocné taniere“, aby mohli ponúknuť svojich spolužiakov.
 
 
26.10.2018
Deň plný vitamínov 2.C

Našim starým rodičom

 
 
Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším žiaci II.A pripravili program pre svojich starých rodičov. V piatok 26. októbra  privítali blízkych v jesennom období ich života. Druháčence predviedli literárne pásmo „Rozprávka pre starkých“, popretkávané množstvom básní, piesní a tancov. Dojatí starí rodičia s hrdosťou sledovali vystúpenia svojich vnukov a vnučiek.
 
Po kultúrnom programe nasledovala chvíľa pohody. Pri chutných koláčikoch z dielní šikovných babičiek sa starí rodičia mohli medzi sebou vzájomne pozhovárať a so svojimi vnúčatami pospomínať na ich školské časy.
 
Veríme, že sa medzi nami  cítili  dobre a na túto slávnostnú chvíľu im ostanú pekné spomienky.
 
27.10.2018

Našim starým rodičom

Slávici si opäť zanôtili
V 6. ročníku súťaže Slávici z lavice opäť privítala naša ZŠ Pugačevova mladé spevácke talenty z humenských základných škôl. Túto akciu môžeme organizovať vďaka spolufinancovaniu nášho zriaďovateľa mesta Humenné.
„Slávici“ sú podujatím, ktoré je oslavou melódie, krásnych textov i spevu,  podujatím, ktoré  pohladí dušu, očarí, rozprúdi krv v žilách, vyvolá obdiv a uznanie.
Slávici z lavice sú naším  malým  pugačevským festivalom, prehliadkou  mladých spevákov, interpretov  domácej i zahraničnej populárnej hudby.
Predstavilo sa nám 26 nadaných spevákov, ktorí zaspievali  slovenské piesne, ale aj piesne
zahraničných interpretov.
Výkony mladých slávikov hodnotila odborná porota pod taktovkou JUDr. Š. Koľa. Tá pochválila spevákov za  intonáciu, výraz, prácu s hlasom, postoj i výber piesní. Za svoje výkony boli napokon všetci slávici odmenení v troch pásmach, a to bronzovom, striebornom a zlatom. Miesto v zlatom slávičom pásme získali: Pristášová Katarína CSŠ, Čižmárová Viktória ZŠ J. Švermu, Jakubčová Laura ZŠ Pugačevova, Jeňová Diana CSŠ, Džubarová Tamara ZŠ J. Švermu, Sevková Natália Darg. hrdinov, Salanciová Diana CSŠ, Demková AnnaMária ZŠ  J. Švermu, Gajdošová Alexandra ZŠ Pugačevova, Lacová Viktória J.Švermu, Ivancová Eva ZŠ J. Švermu.
Katarína Pristášová  získala aj špeciálnu cenu poroty.  
Slová vďaky i povzbudenia boli adresované aj pedagógom, ktorí venujú svoj voľný čas  mladým talentom, usmerňujú a podporujú ich v tejto umeleckej činnosti.
6. ročník podujatia Slávici z lavice očaril krásnymi hlasmi, priniesol trošku potrebnej trémy i napätia, veľa zábavy aj povzbudenia. Už teraz sa tešíme na jeho siedme pokračovanie.
25.10.2018
Slávici z lavice 2018

Pugačevkári zvládli cestu odvahy
  
Naša Pugačevka žije rušným životom. Svedčí o tom aj  množstvo mimoškolských akcií, ktoré sa stretávajú s veľkým úspechom.
V utorok 23. októbra sa jej najvyššie poschodie  zmenilo pre piatakov a šiestakov na tajomný ostrov plný záhad. Žiaci ho museli celý prejsť a rozlúštiť pritom rôzne indície v anglickom jazyku. Tie však strážili  tajomní obyvatelia ostrova –  hrôzostrašné strašidlá. Vojsť k nim si tak vyžadovalo veľkú dávku odvahy. Keďže žiaci ostrovom putovali v skupinách, navzájom sa povzbudzovali a pomáhali si.
V závere putovania  na všetkých odvážlivcov čakala pizza. Večer sa však zďaleka nekončil. Z tried sa totiž stali spálne. Žiaci prišli vyzbrojení spacákmi, karimatkami, plyšovými hračkami, ba aj nafukovacou posteľou.  Spať v škole  bolo ďalšie veľké dobrodružstvo. Hoci sme sa nevyspali tak pohodlne ako doma, určite to stálo zato. Veď škola je v noci  úplne iná. Tajomná a záhadná. Nie nadarmo sa hovorí, že noc má svoju moc.
Celé toto dobrodružstvo bolo zavŕšené nasledujúce ráno v školskej jedálni, kde žiakom tety kuchárky pripravili teplý čaj a pani učiteľky nachystali chutné raňajky.
  
24.10.2018
Cesta odvahy

Generačné vzdelávanie

 
 
     V pondelok, 22.októbra 2018, sa na našej škole uskutočnila akcia s názvom Generačné vzdelávanie. Hlavná myšlienka celej akcie bola jednoznačná: „Držme v rukách viac  knihy a ruky tých, ktorých milujeme...“
 
     Vzdelávanie prebiehalo v priestoroch školskej knižnice, keďže v  tento deň   sme sa zapojili do celoslovenského projektu ,,Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice". 22. október bol totiž venovaný Medzinárodnému dňu školských knižníc. My sme sa tento deň rozhodli žiakom spestriť aj niečím príjemným, a tak sme túto školskú akciu spojili aj  s úctou k starším. Do školskej knižnice sme preto pozvali aj rodičov a starých rodičov žiakov  a vzniklo nám generačné vzdelávanie.
 
     Žiaci 7. ročníka sa so svojimi blízkymi aktívne podieľali na jednotlivých disciplínach. Jednotlivé činnosti  boli zamerané na určenú tému „Skutočné knižnice - skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko – Slovenska“. Žiaci privítali všetkých zúčastnených ľudovými piesňami a básničkou pre rodičov. Disciplíny, s ktorými sa museli zúčastnení popasovať boli naozaj zaujímavé:  Hádaj kto som, Mapa, Deklarácia,  Vedeli ste o tom?  Kniha. Spoločná práca si vyžadovala kreativitu. Pri plnení úloh pomáhali zúčastneným rôzne knihy. Po zhrnutí získaných informácií a vytvorením plagátu Čo sme si zapamätali,  sme spoločne pracovali na ďalšej aktivite, ktorá bola venovaná úcte medzi sebou navzájom. Výsledkom práce z rúk plných vyznaní vznikol spoločný strom ako symbol rodiny. V závere žiaci všetkým poďakovali a svojich najbližších obdarovali kvietkom.
 
     Všetkým ďakujeme za účasť,  aktivitu, nápady, úctu a lásku počas celého podujatia.
 
 
24.10.2018

Generačné vzdelávanie

Odštartovali sme kampaň Červené stužky

S pomaly sa blížiacim 1. decembrom - Svetovým dňom boja proti AIDS - sme na našej škole začali realizovať rôzne aktivity a podujatia, ktorými sa zapájame do celoslovenskej kampane Červené stužky. Ich cieľom bude poukázať nielen priamo na vážne ochorenie AIDS, ale žiakom aj celkovo priblížiť zásady zdravého životného štýlu.
 
S touto témou sa oboznámili žiaci 6. ročníka na besede s Mgr. Zlaticou Kožinovou z RÚVZ v Humennom. Nebola to však len odborná prednáška. Žiaci boli zvedaví a tak si čas spestrili mnohými otázkami a tvorivými nápadmi.
 
Piataci sa v rámci aktivity „Zdravé zuby, pekný úsmev“ podrobnejšie zaoberali pravidlami ústnej hygieny. Nezabudli ani na potrebu pravidelného aktívneho pohybu, dôležitosť správneho stravovania a pitného režimu.
 
23.10.2018

Kampaň Červené stužky

Pamätné dni 2018

 
 
Na predmetoch dejepis a občianska náuka budujeme u našich žiakov národnú hrdosť a rozvíjame zdravé národné povedomie. Dôraz kladieme na slovenskú históriu a formujeme vlastenecky cítiaceho občana Slovenskej republiky. V týchto dňoch si pripomíname 100 rokov od vzniku prvej Československej republiky a iné významné výročia.
 
 
22.10.2018

Pamätné dni október 2018

Pre našich starkých

 
 
Žiaci 1.A vyrobili pre svojich starých rodičov krásne jesenné kvety. Je povinnosťou rodiny aj školy viesť deti k tomu, aby si vážili starých ľudí a správali sa k nim s úctou, slušne a s rešpektom.
 
 
18.10.2018

Návšteva domu dôchodcov

Milá návšteva

Vo štvrtok žiaci I.B triedy prekvapila milá návšteva. Prišli ich navštíviť prípravkári z MŠ Mierová. Naši prváci im predviedli , čo všetko sa už stihli od 1. septembra naučiť. No ani malí prípravkári sa však nenechali zahanbiť. Dúfame, že sa im v škole páčilo a tešíme sa na ďalšiu návštevu.
18.10.2018
Prišla k nám jeseň

Deň plný vitamínov
15. október  žiaci I.B triedy venovali zdravej výžive. Na hodine SJL rozprávali o zdravom životnom štýle. O tom aké by mali byť ich raňajky a čo chutné a zdravé  by im mali rodičia zabaliť do desiatovníčka. Po prvýkrát sa ocitli v školskej kuchynke, kde s pomocou pani učiteľky, vyskúšali svoje schopnosti a zručnosti v pečení jablkového koláča. Na záver si spoločne zhotovili veľké jablko, ktoré im bude pripomínať tento deň.
19.10.2018

Návšteva domu dôchodcov

Školské kolo „Slávikov z lavice“

 
 
Prípravy na „Slávikov z lavice“ sú už v plnom prúde. Moderátori si zodpovedne pripravujú scenár a mladí speváci sa učia svoje piesne. Pre veľký záujem žiakov zúčastniť sa tohto hudobného festivalu sa v piatok 12.10.2018 uskutočnilo školské kolo, na ktorom sa nám predstavili všetci speváci. Z nich porota vybrala tých najlepších. Chceme sa takto žiakom poďakovať za ich zodpovednú prípravu. Sme radi, že mladí ľudia v sebe rozvíjajú pozitívny vzťah k hudbe. Tešíme sa na všetkých súťažiacich. Myšlienka tohtoročných Slávikov je totiž nádherná. „Hudba je most, ktorý spája ľudí z rôznych brehov, je prístav, ktorý zabíja smútok a maže starosti, je loďou, ktorá kolíše srdce a dušu. Zahoďme preto všetky starosti a trápenia za hlavu a nechajme sa unášať hudbou.“
 
 
14.10.2018

Návšteva domu dôchodcov

 
 
Október – mesiac Úcty k starším.10.10.2018 sme spríjemnili chvíle seniorom v Domove dôchodcov na sídlisku 3 v Humennom. Bolo veľmi veselo. Deti spievali, hrali a tancovali. Doniesli veľa pozitívnej energie, za ktorú si vyslúžili obrovský potlesk, pochvalu a sladkú odmenu. Pani učiteľky Mgr. Macejova, Mgr. Dolobáčová a pani vychovávateľka Čorná žiakov svedomite pripravili a obdarovali pochvalou, jednotkami a diplomami. Ďakujeme, že sme mohli byť súčasťou krásnej akcie.
13.10.2018

Návšteva domu dôchodcov
Prišla k nám jeseň


Prišla k nám jeseň

Skrášľujeme prostredie a pomáhame prírode

Predmet svet práce nie je len o teoretických vedomostiach. Jeho dôležitou zložkou je nadobúdanie praktických zručností. Za výdatnej pomoci pána školníka sme naplánovali výsadbu tují, ktorými sme skrášlili areál školy a zároveň urobili niečo pre našu prírodu. Dúfame, že mladým stromčekom sa bude dariť a v nasledujúcich rokoch nás potešia svojou krásou.


Skrášľujeme prostredie a pomáhame prírode
Svetový deň zdravej výživy

 
 
Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu  je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Práve preto si v októbri pripomíname Svetový deň zdravej výživy.
 
V triede 1.C sme pri tej príležitosti namaľovali obľúbené ovocie a zeleninu. V ŠKD si deti s pani vychovávateľkou Mgr. Zuzanou Poltorákovou vyrobili ježkov, ktorí si pripravujú zásoby na zimu.
 
V detskom veku je vyvážená strava veľmi dôležitá.  Potrebný je dostatok vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákniny. Strava musí byť z časti zastúpená i tukmi, pomáhajú totiž dopravovať vitamíny v krvi. K zdravej strave nepatrí veľa mastného, sladkého a veľa soli.
 
Nášmu telu by sme mali dopriať viac ochranných látok.  Nemali by sme zabúdať ani na mlieko a mliečne výrobky,  ktoré sú v období rastu nevyhnutné. Preto sme pri tejto príležitosti venovali jednu hodinu ochutnávke ovocia a zeleniny, ktoré si deti doniesli aj z vlastných záhrad.
 
Zároveň sme spolužiakov z ostatných prvých ročníkov a tiež ich pani učiteľky, boli obdarovať sladkým jabĺčkom.
Svetový deň zdravej výživy

Deň úsmevu

 
 
Aj keď nás úsmev sprevádza v škole každý jeden deň, dnešok bol špeciálny. Ráno sme začuli najmä z úst tých najmenších radostné ,,jeeeeeej, smajliciiii...“  A presne to bolo naším cieľom. Vyčariť úsmev na tvári J Všetkých nás vítal pri vstupe do budovy školy veselý plagát, na ktorom je napísaná krásna myšlienka dňa: ,,Vykonaj milý skutok. Pomôž jednému človeku k úsmevu.“ A tak sme sa teda do toho s veľkou radosťou a chuťou pustili. Starší žiaci vyrobili pre všetkých žiakov krásne usmievavé smajlíky, ktoré nosili žiaci pripnuté na tričku počas celého dňa. Usmievali sa tí najmenší, starší, učitelia, ba dokonca aj strom pred školou :-) Svetový deň úsmevu je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. A my sme ho taký určite všetci mali :-)
Svetový deň úsmevu

Deň remesiel

 
 
         Dňa 3. októbra 2018 sa žiaci 2.B a 4.B triedy pod vedením pani učiteľky Mgr. Lukáčovej a pani učiteľky Mgr. Šepeľovej zúčastnili Objektového zážitkového vyučovania v skanzene v Humennom. Žiaci tu mohli vidieť ukážky tradičných remesiel ako je napríklad rezbárstvo, čipkovanie, tkáčstvo, kováčstvo alebo maľovanie na sklo,  ktoré si mohli zároveň aj vyskúšať, absolvovali zaujímavú prednášku na tému Zbojníci z Vlčích hôr a taktiež sa mohli oboznámiť s rôznymi edukačnými aktivitami pre deti a mládež. V závere svojej návštevy realizovali prehliadku skanzenu a oboznámili sa so životom našich predkov pred mnohými rokmi.
Deň remesiel

Európsky deň jazykov

Každoročne sa dátum 26. september spája s oslavou Európskeho dňa jazykov. Práve v tento deň máme všetci príležitosť pomocou rôznych tvorivých aktivít pozdvihnúť naše povedomie o veľkej rozmanitosti jazykov v Európe, podporiť kultúrnu a jazykovú rôznorodosť či poukázať na dôležitosť štúdia jazykov za účelom mobility alebo len tak pre zábavu.
 
Aj v školskom roku 2018/2019 sa žiaci našej školy rozhodli pripomenúť si tento deň prostredníctvom aktivít, ktoré pre nich pripravili ich vyučujúce cudzích jazykov. Žiaci hľadali na internete, v slovníkoch či za pomoci svojich učiteliek rôzne slová v rôznych jazykoch a písali ich na farebné lístky. Tie sa neskôr stali súčasťou „stromovej“ myšlienkovej mapy. Nezabudli ani na medzipredmetové vzťahy s geografiou. Veď „opakovanie je matka múdrosti“.
 
Žiaci mali tak možnosť vyskúšať si na hodinách cudzích jazykov niečo nové a mohli zistiť, že aj iné cudzie jazyky sú zaujímavé.
Európsky deň jazykov

Pasovanie prvákov za čitateľov školskej knižnice
 
 
Dňa 26. septembra naši prváci prvýkrát navštívili kráľovstvo kníh - školskú knižnicu. Oboznámili sa s knihami pre deti a spôsobom ich vypožičiavania. Všetci boli pasovaní za čitateľov školskej knižnice a ako spomienku na prvú návštevu si odniesli pamätný list.
Pasovanie žiakov za čitateľov školskej knižnice

Srdce, ktoré nás všetkých spája

 
 
Piatok (21.9.2018) bol pre nás špeciálny. Na tento deň sa žiaci pripravovali počas celého týždňa. Ich úloha bola jednoduchá. Napíš na srdiečko za koho alebo za čo si vďačný. Prečo práve vďačný? Dnes je Svetový deň vďačnosti. Cieľom bolo poukázať nato, aby deti nezabúdali ďakovať rodičom, starým rodičom, kamarátom či dokonca cudzím ľudom aj za tie obyčajné veci. Výsledná práca detí je naozaj krásna. Vo vestibule školy sa nachádza krásne veľké farebné srdce, ktorého súčasťou sú „minisrdiečka“ detí. Je to srdce, ktoré nás oddnes všetkých spája. Pretože nie šťastní ľudia sú vďační, ale vďační ľudia sú šťastní. Heslo dnešného dňa: „Každé poďakovanie je nový začiatok...“

Poďakovanie z Hodiny deťom
Otvorenie školského roku 2018/2019
Základná škola, Pugačevova 1381/7, Humenné
Návrat na obsah