2018/19 - ZŠ Pugačevova

AKTIVITY ŠKOLY

Rozlúčka deviatakov so školou
Promenáda zdravých jedál
Dňa 30.5.2019 pri príležitosti MDD našu školskú jedáleň navštívili dvaja kuchári z firiem Bidfood a Bonduelle, ktorí nám uvarili chutné jedlá z nových receptúr. Pochutili sme si na hráškovom kréme. Chutné boli i kurací burger či fazuľové bownies.
Pevne veríme, že vaše chuťové bunky sa tešili z týchto zdravých jedál.
Text: Anna Polovková, 28.6.2019
Foto: Mgr. Ján Andrejčík
Promenáda zdravých jedál
Rozlúčka deviatakov so školou
Posledný stisk ruky,
úsmev na rozlúčku
alebo slzy možno, snáď,
veď posledný raz
chytíme do rúk kľučku,
ktorú sme stlačili tisíckrát.
V stredu sa s našou Pugačevkou po deviatich rokoch rozlúčili naši najstarší, deviataci.
V sprievode triednych učiteliek slávnostne nahodení predstúpili pred spolužiakov a učiteľov a vyslovili veľké „ďakujeme“ za starostlivosť, lásku, obetavosť a množstvo poznatkov i skúseností. Každého z nich čaká nová životná etapa. My veríme, že všetko, čo si od nás odnášajú, zúročia na radosť sebe, rodičom i svojej základnej škole.
Text: Mgr. Miroslava Andrejčíková, 27.6.2019
Foto: Mgr. Ján Andrejčík, Mgr. Erika Lukáčová
Záverečný florbalový turnaj
V stredu 26.6.2019 sa uskutočnil rozlúčkový turnaj florbalového krúžku.
Turnaja sa zúčastnili tri družstvá:
RED WINGS - P. Kanca, E. Horňák, M. Kupecký
FC BARCELONA – T. Jaroš, M. Stanková, T. Stanková
BLACK KNIGHT -  A. Ďurian, D. Godžák, J. Džurbala
Turnaj sa hral  na dvoch univerzálnych brankárov – O. Šnúrik a P. Haluzický.
Výsledky jednotlivých stretnutí:
RW:FC 11:1
RW:BK 7:3
FC:BK 2:6
Víťazmi sa stali chlapci z RED WINGS.
Blahoželáme a dovidenia na florbalovom krúžku v októbri v novom šk. roku 2019/20.
Text a foto: Mgr. Genadij Lysý, 26.6.2019
Záverečný florbalový turnaj
DFS Púpavienka opäť zahviezdil
Základný plavecký výcvik tretiakov.
V dňoch od 11.06.2019 - 21.06.2019 sa 16 žiakov z III. A a 19 žiakov z III. B triedy zúčastnilo základného plaveckého výcviku, ktorý prebiehal v mestskej krytej plavárni v Humennom. Cieľom výcviku bolo u žiakov vybudovať kladný vzťah k plávaniu a naučiť ich základy plaveckých spôsobov prsia a kraul. Žiaci počas výcviku zvládli splývanie, dýchanie do vody ako aj určené plavecké spôsoby. Základný plavecký výcvik trval 16 hodín a počas neho si žiaci zasúťažili v rôznych hrách vo vode, torpédo, ťahanie vo dvojici, vodné pumpy, lovenie predmetov z dna bazénu či prehadzovanej. V závere výcviku si všetci žiaci zmerali svoje sily v plávaní voľným spôsobom na 10 m. Každý žiak bol odmenený diplomom. Veríme, že nadobudnuté vedomosti a zručnosti budú môcť zúročiť počas letných prázdnin počas pobytu pri vode. Všetky fotografie si pozriete na našom facebooku.
Text a foto: Mgr. Beáta Babinová, 24.6.2019
Pugačevka pomáha
DFS Púpavienka opäť zahviezdil
V piatok 21. 6. 2019 sme prijali pozvanie od Únie žien Slovenska, aby sme svojím vystúpením obohatili ich krásne podujatie. Aj napriek nepriaznivému počasiu sme svoje poslanie splnili na jednotku. Nadšenie, úsmev a dojatie bolo vidieť v tvárach našich divákov. Naše vystúpenie sprevádzal hlasný smiech a miestami sa v ich očiach zaleskli slzičky dojatia. Po tomto krásnom vystúpení sa členovia Púpavienky išli zabávať do Eiffelka. No a tam sa to veru rozbehlo!
DFS Púpavienka tento školský rok uskutočnilo množstvo vystúpení a aj speváckych súťaží. Tomu samozrejme predchádzali náročné tréningy, ale deti sú úžasné a tvrdo cvičili. Je to na ich vystúpeniach vidieť, lebo sú kvalitné a plné emócií. Pokračujeme v budúcom školskom roku!
Text a foto: Mgr. Petra Dolobáčová, 26.6.2019
Základný plavecký výcvik tretiakov
Pugačevka pomáha
Na začiatku školského roka Žiacky parlament opätovne vyhlásil zbierku vrchnákov z PET fliaš. Vrchnáky sú určené pre deti, ktorým nebolo dopriate užívať si život v plnom zdraví. Dnes sme všetky vrchnáky zhromaždili a s pomocou Laury Jakubčovej odovzdáme rodine v obci Myslina. Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa do zbierania svedomito zapájajú. V budúcom školskom roku budeme pokračovať. Ďakujeme.
Text a foto: Žiacky parlament, 24.6.2019

Prejsť na stránku 01, 02, 03