2019/2020 - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom > Úspechy

ÚSPECHY 2019/2020

Pugačevka druhá
Piatok 11. 10. 2019 Mestský úrad v Humennom zorganizoval branno – vedomostnú súťaž vo vojensko – výcvikovom priestore Valaškovce. Súťažilo sa v týchto disciplínach: branná časť – streľba zo vzduchovky, hod granátom, beh, rúčkovanie po vodorovnom lane, vedomostná časť - otázky z histórie, otázky zo zdravovedy. Súčasťou mimosúťažného programu bolo predstavenie ručných zbraní príslušníkmi slovenskej armády a prednáška z histórie doc. Bystrickým z Vojenského historického ústavu v Bratislave. Súťaže sa zúčastnili všetky humenské základné školy. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: Terézia Stanková, Michaela Stanková, Richard Palko, Jakub Bardzák a Matej Rada. Naši žiaci získali druhé miesto. Blahoželáme. Zvíťazila ZŠ Laborecká a tretie miesto získala ZŠ Kudlovská. Poradie ďalších škôl: 4. ZŠ Hrnčiarska, 5. ZŠ J. Švermu, 6. ZŠ Dargovských hrdinov, 7. ZŠ SNP.
Text a foto: Mgr. Genadij Lysý, 11.10.2019
Branný pretek
Tretí v kraji
Družstvo chlapcov našej školy – Sebastián Minich, Matej Ragan, Bryan Kováč, sa dňa 8.10.2019 zúčastnili Majstrovstiev kraja v cezpoľnom behu v Starej Ľubovni. V konkurencii 14 družstiev žiaci našej školy získali tretie miesto. Blahoželáme.

Text a foto: Mgr. Genadij Lysý, 9.10.2019
Tretí v kraji
Cezpoľný beh
Dňa  3. 10. 2019 sa uskutočnila  okresná súťaž  v cezpoľnom behu. V súťaži družstiev, v konkurencii 13  škôl,  družstvo našej školy zvíťazilo. Navyše v súťaži  jednotlivcov sa Sebastián  Minich stal majstrom okresu.
Našu školu reprezentovali S. Minich, M. Ragan a B. Kováč. Družstvo našej školy bude okres reprezentovať na  Majstrovstvách kraja  v Starej Ľubovni.
Blahoželáme!
Text a foto: Mgr. Genadij Lysý, 4.10.2019
Cezpoľný beh
Hurá! Veľké ďakujeme!
Veľký úspech sa podaril našej škole, a to len vďaka vašej pomoci, milí rodičia, priatelia a blízki. Veľké poďakovanie banke Raiffeisen a všetkým, ktorí ste si našli chvíľku vo svojom voľnom čase a zahlasovali ste za projekt Geopugáčik. Vyhrali sme 1000 eur. Vďaka tejto krásnej sume môžeme nakúpiť učebné pomôcky na vyučovaciu hodinu geografie, čím sa určite opäť skvalitní proces vzdelávania. Ešte raz jedno veľké a úprimné ĎAKUJEME!
Text a foto: Mgr. Katarína Jakubčová, 25.9.2019
Hurá! Veľké ďakujeme!