3-oddelenie - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 3. oddelenie

Moja prvá kniha
Vzťah a úctu ku knihám pestujeme v deťoch od útleho detstva. Deti z 3. a 4. oddelenia ŠKD si spoločne zaspomínali na svoju prvú knihu, ktorú už vedeli prečítať samé.  Svojím spolužiakom navzájom z nich čítali najkrajšie príbehy. Spoločne s deťmi sme v herni pripravili výstavku kníh detskej literatúry a encyklopédií pre deti. Túto výstavku si mohli prezrieť aj deti z ďalších oddelení ŠKD.
Text a foto: PaedDr. Magdaléna  Blaščáková, 15.4.2019
Galéria absolventov našej školy
V tejto galérii chceme deťom postupne predstaviť bývalých žiakov našej školy, ktorí pôsobia v rôznych povolaniach. Jednou z nich je aj Mgr. Michaela Zdražilová, redaktorka TASR. Deťom 3. a 4. oddelenia ŠKD priblížila prácu a význam TASR. Ukázala im ako sa tvoria reportáže, čo si aj samé vyskúšali. Deti nahrávali rozhovory, pracovali s mikrofónom a kamerou. Jednotlivé nahrávky zostrihali za pomoci novinárky a tak vznikla skvelá reportáž: „Prečo som žiakom tejto školy.“
PaedDr. Magdaléna Blaščáková, 15.4.2019
Fantázia v snehu
Perinbaba k nám tohto roku bola štedrá a bohato nám nadelila sneh. S deťmi všetkých oddelení sme trávili kopec času na školskom dvore. Žiaci stavali snehuliakov, snežné hrady, snehových anjelov alebo sa len zabávali guľovačkou.
Text a foto: Petra Stariatová, 20.1.2019
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.