4-oddelenie - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 4. oddelenie - Lienky

Cez okno

Detský svet je plný zázrakov a divov, neuveriteľných príhod, strachov a zábav. Deti majú nekonečnú moc v ríši fantázie. Žiaci 4. a 5. oddelenia dnes čítali pre okoloidúcich, cez zázračné okno a ukázali, aké dôležité knihy sú. Príbehy vtipné aj smutné sú neraz súčasťou našich každodenných situácii. Ponorme sa do krásnych príbehov a čítajme, je to nesmierne dôležité.

Text a foto: Petronela Čorná, 28.4.2021
Cez okno
Sladký  život

Pečenie šišiek bolo kedysi tradíciou našich starých mám, ktoré ich piekli s láskou. Aj my sme si pripomenuli túto tradíciu.  Deti si nachystali  potrebné suroviny, z ktorých  si vymiesili cesto a šikovné rúčky povykrajovali šišky, ktoré vypražili do zlatista. Po upečení ich vyzdobili lekvárom a šľahačkou. Po práci sme už len hodovali. Sladká pochúťka sa nám vydarila a nálada bola super.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 19.2.2021

Sladký život
Sánkovačka

Poriadna snehová sánkovačka bola kedysi samozrejmosťou, no dnes je skôr už vzácnosťou. Perinbaba nám konečne túto zimu dopriala dostatok snehu a preto sme sa aj my rozhodli dopriať si  poriadnu sánkovačku . Deti prichádzali do školy so svojimi sánkami, klzákmi, bobami a už sa nevedeli dočkať, kedy ich budú môcť použiť. Snehom zasypaný kopec vyzeral  ako v zimnej rozprávke. Sánkovačka bola nezabudnuteľná. Detský krik a smiech sa niesol celou dolinou. Domov sme sa vracali poriadne unavení, ale spokojní, že sa nám podarilo príjemne stráviť jeden krásny zimný deň.

Text a foto: Iveta Mochnacká, 16.2.2021
Sánkovačka
Medový perníček

Opäť sme o niečo bližšie k Vianociam. Hádam v každej domácnosti si Vianoce bez tradičných medovníčkov nevieme ani predstaviť. Aby aj žiaci vedeli, že medovníčky sú super, rozhodli sme sa, že si ich napečieme v našej škole. Všetci sa snažili prispieť malým kúskom práce. A naozaj sa im darilo. Hotové medovníčky vravia za všetko lebo medová, sladučká spokojnosť žiarila z tváričiek detí.

Text a foto : Iveta Mochnacká, 4.12.2020
Medový perníček
Ovocníčkovia

O tom, že ovocie a zelenina patria na náš každodenný stôl deti vedia. Preto neváhali a s radosťou sa pustili do práce. Z ovocia a zeleniny vytvorili všelijaké jedlé obrazce. Na záver sa uskutočnila ochutnávka, ktorá bola sladká a zdravá.

Text a foto: Iveta Mochnacká, 13.10.2020
Ovocníčkovia
Deduško a babička, ste kus nášho srdiečka.
Vám, z nášho srdiečka krásny pozdrav letí,
veľa zdravia, lásky želáme Vám my – deti.

V rámci októbra, mesiaca úcty k starším, sa deti z 4.odd. pustili do tvorenia. Vyrobili krásne pozdravy, ktoré odovzdali svojím starým rodičom. Aj takto sa dá spríjemniť jeseň ich života.
Text a foto: Mochnacká Iveta, 13.10.2020
Deduško, babička
Jeseň v znamení tekvicových strašidiel

Neobyčajne rušno bolo u nás v 4.odd. ŠKD po tieto jesenné dni. Veď na tekvicové tradície sa tešia všetky deti. Pri ich tvorbe preukázali nesmiernu fantáziu a šikovnosť. Tekvice premenili do rôznych podôb a tu sú naše svetlonosy, tekvice – tekvičky, ... Svojimi výtvormi deti skrášlili priestory ŠKD.
Text a foto: Mochnacká Iveta, 13.10.2020
Jeseň v znamení tekvicových strašidiel