4-oddelenie - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova
Prejsť na obsah
Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 4. oddelenie

Moja prvá kniha
Vzťah a úctu ku knihám pestujeme v deťoch od útleho detstva. Deti z 3. a 4. oddelenia ŠKD si spoločne zaspomínali na svoju prvú knihu, ktorú už vedeli prečítať samé. Svojím spolužiakom navzájom z nich čítali najkrajšie príbehy. Spoločne s deťmi sme v herni pripravili výstavku kníh detskej literatúry a encyklopédií pre deti. Túto výstavku si mohli prezrieť aj deti z ďalších oddelení ŠKD.
 
Text a foto: PaedDr. Magdaléna  Blaščáková, 15.4.2019
Galéria absolventov našej školy
V tejto galérii chceme deťom postupne predstaviť bývalých žiakov našej školy, ktorí pôsobia v rôznych povolaniach. Jednou z nich je aj Mgr. Michaela Zdražilová, redaktorka TASR. Deťom 3. a 4. oddelenia ŠKD priblížila prácu a význam TASR. Ukázala im ako sa tvoria reportáže, čo si aj samé vyskúšali. Deti nahrávali rozhovory, pracovali s mikrofónom a kamerou. Jednotlivé nahrávky zostrihali za pomoci novinárky a tak vznikla skvelá reportáž: „Prečo som žiakom tejto školy.“
PaedDr. Magdaléna Blaščáková, 15.4.2019
Lesná pedagogika
Dňa 10. apríla 2019 sa žiaci 4. a 6. oddelenia zúčastnili zaujímavej akcie s lesníkmi v parku pri kaštieli. Lesníci mali pripravené rôzne vedomostné a zábavné aktivity, pri ktorých sa žiaci niečo naučili ale aj zabavili. Obohatení o zaujímavé poznatky a zážitky sa žiaci vrátili do ŠKD a pokračovali v činnosti.
Text: Iveta Kakošová, 6. oddelenie, 14.4.2019
oto: Iveta Mochnacká, 4. oddelenie
Exkurzia u hasičov
Apríl je mesiac lesov, zvýšenej starostlivosti o životné prostredie, mesiac, keď je zvýšené riziko požiarov. Z tohto dôvodu žiaci 4. a 6. oddelenia ŠKD navštívili Hasičský a záchranný zbor v Humennom. V požiarnej zbrojnici hasiči ukázali žiakom hasičské autá a ich výbavu. Predviedli im názorné ukážky, ktoré žiaci so záujmom sledovali a všetko si vyskúšali. Veľa sa dozvedeli o náročnosti a dôležitosti hasičského povolania a niektorých to možno aj inšpirovalo stať sa hasičom.
Text: Iveta Kakošová, 6. oddelenie, 7.4.2019
Foto: Iveta Mochnacká, 4. oddelenie
Výstava "Malokarpatská kraslica"

Dňa 1.4.2019 žiaci 4. a 6. oddelenia ŠKD navštívili výstavu "Malokarpatská kraslica" v Humenskom kaštieli. Na nej si žiaci prezreli veľkonočné kraslice zdobené rôznymi technikami. Výstava bola spojená s predajom a tak si niektorí žiaci zakúpili kraslicu aj domov. Plní umeleckých zážitkov sme sa vrátili do ŠKD.
Text: Iveta Kakošová, 1.4.2019
Foto: Iveta Mochnacká
Superstar V ŠKD
Nielen v televízii máme spevácku súťaž "Superstar", ale máme ju aj v našom školskom klube v 4. oddelení. Aby sa mohla súťaž uskutočniť, bola veľmi dôležitá príprava. Samozrejme nechýbali šikovní moderátori, samotní súťažiaci a obecenstvo. Nálada bola vynikajúca, súťažiaci spievali výborne a obecenstvo fandilo perfektne!
Superstaristom GRATULUJEME a už sa tešíme na ďalší ročník "ŠKD hľadá Superstar".
Text a foto: Mochnacká Iveta, 7.3.2019
Fantázia v snehu
Perinbaba k nám tohto roku bola štedrá a bohato nám nadelila sneh. S deťmi všetkých oddelení sme trávili kopec času na školskom dvore. Žiaci stavali snehuliakov, snežné hrady, snehových anjelov alebo sa len zabávali guľovačkou.
Text a foto: Petra Stariatová, 20.1.2019

Zimné šantenie
Pani Zima nám ukázala svoju pravú tvár. Prikryla zem bielou perinou, čím urobila najväčšiu radosť deťom. Svojou snehovou nádielkou nenechala ľahostajných ani žiakov  4. odd. ŠKD. Šantenie na snehu malo rôzne podoby – hádzanie snehovými guľami na cieľ, hľadanie pokladu v snehu, sánkovanie. Zo sánkovačky sme odchádzali ako od maliara – naše líčka mali krásnu červenú farbu. Otužilí a nadýchaní čerstvého vzduchu sme si pripravili posedenie pri horúcom voňavom čaji.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 9.1.2018


Malý kuchárik

Aj vy máte radi maškrty? Určite áno. Tak ako aj naše deti. Tento raz sme sa pustili do práce a maškrty sme si pripravili sami. A čože to bolo? No chutné palacinky s ovocím a šľahačkou, ktoré boli výborným zákuskom za dobrým obedom.
15.11.2018
Projekty z prečítaných kníh

 
V mesiaci november v 4.odd. ŠKD deti tvorili projekty z prečítaných kníh. Aj naše deti dokázali, že vedia byť pri práci zodpovední a kreatívni.
 

11.11.2018

Pohybom ku zdraviu
Štvrtkové jesenné počasie nám prialo a tak sme sa rozhodli zašportovať a zasúťažiť si. Veď  odvaha a šikovnosť nám skutočne nechýbala. Hravo a s úsmevom sme zvládli každú disciplínu a aj prekážku. Vyskúšali sme si jazdu na kolobežkách, skákanie s loptou, hod granátom na cieľ. Prežili sme super popoludnie, z ktorého sme si odniesli dobrú náladu a pekné spomienky.
22.10.2018
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
19.10.2018
Jeseň, pani bohatá, farbí stromy do zlata...

I takýmito slovami z básne by sa dalo zhodnotiť kreatívne tvorenie jesenného kútika plného vitamínov a zaujímavých plodov, ktoré nám toto ročné obdobie ponúka. V pondelok 8.10.2018 sme si v 4.odd. ŠKD  pripravili deň, ktorý voňal a chutil jablkovou arómou. Deti si doniesli rôzne druhy ovocia a spoločne z nich vytvorili všelijaké jedlé obrazce. Fantázii sa nekládli žiadne medze. Na záver sa uskutočnili ochutnávky jablkového koláča, ktorý deťom naozaj veľmi chutil.
8.10.2018
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.
Výstava chovateľských zvierat
Dňa 28. septembra sa žiaci 4. a 6. oddelenia ŠKD zúčastnili výstavy chovateľských zvierat, ktoré organizovalo Vihorlatské múzeum. Všetci si so záujmom prezerali rôzne plemená chovateľských zvierat ako napríklad sliepky, kohúty, kačky, zajace, andulky, papagáje. Po zvieratkách si žiaci prezerali skanzen - staré domčeky, drevený kostolík, kde spoznali starú ľudovú architektúru a ako žili ľudia v dávnej minulosti bez výdobytkov modernej techniky.
Text: Iveta Kakošová, vychovávateľka 6. oddelenia
Foto: Iveta Mochnacká, vychovávateľka 4. oddelenia
Návrat na obsah