5-oddelenie - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

PROFESIONALITABEZPEČIEPRÍLEŽITOSTIVZDELANIEAUTENTICKOSŤEMPATIAPOZITÍVNA ATMOSFÉRARADOSŤVZŤAHY

Prejsť na obsah
ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 5. oddelenie - Chrabromil

Týždeň plný dobrodružstiev

Návrat do lavíc nám všetkým vyčaroval úsmev na tvári. Osobné stretnutia, sú príjemnejšie a hravo sme zvládli celý týždeň. Obdarovali sme sa na Valentína, užili sme si snehovú nádielku do sýta a bodku za celým týždňom sme zavŕšili karnevalom. Mal trochu iný charakter, ale nechýbal smiech a súťaživosť.
 
Text a foto: Petronela Čorná, 20.2.2021
Týždeň plný dobrodružstiev
Projekt FAST
Naša škola sa zúčastňuje medzinárodného projektu, ktorý je zameraný na zlepšenie povedomia o príznakoch cievnej mozgovej príhody, pričom hlavným cieľom je zistiť, aby starkí hrdinovia mohli pokračovať v tom, čo robia najlepšie, teda pozitívne pôsobiť na život vášho dieťaťa. Keďže teraz trávime viac času doma a v spoločnej domácnosti sú aj tri generácie, je dobre sa niečo priučiť a možno niekomu zachrániť to najcennejšie- ŽIVOT.
Text: Petronela Čorná, 17.2.2021
Projekt FAST
Virtuálny vianočný pozdrav

Obdobie, ktoré momentálne prežívame, dáva zabrať zdraviu fyzickému, ale častokrát i duševnému. Veľmi ohrození sú najmä naši starí a prastarí rodičia, ktorí sú odkázaní na pomoc príbuzných či profesionálnych opatrovateľov i ošetrovateľov. A práve pre nich si naši tretiaci pripravili virtuálny vianočný pozdrav. Dúfame, že ich poteší a zároveň pohladí na duši.
Prajeme im veľa zdravia, krásne adventné obdobie a radostné prežitie Vianoc.
Virtuálny vianočný pozdrav
Koľko lásky sa zmestí ...
Ľudskosť spočíva hlavne v tom, že dokážeme pomáhať iným akýmkoľvek spôsobom. Netreba k tomu ani veľa peňazí, ani špeciálne postavenie. V živote sa stretávame s mnohými ľudskými osudmi. Niektoré nás inšpirujú, iné nás nútia zamyslieť sa. My aj tento rok pomáhame, zapojili sme sa do rôznych akcií, kde výťažok šiel na charitatívne účely. Vám rodičom patrí obrovské ĎAKUJEME. Ďakujeme rodičom a žiakom 3.B, 3.C, 4.C a tiež darcom z GVP, ktorí priniesli veľkú krabicu plnú rôznych dobrôt.
Text a foto: Petronela Čorná, 4.12.2020
Koľko lásky sa zmestí ...
List pre Ježiška
Od narodenia našich detí, rok čo rok patria listy Ježiškovi k našim spoločným predvianočným rituálom. Každé dieťa si vybralo vlastnú tému , čo Ježiškovi cez kresbu odkáže: " Môj drahý Ježiško, pošepkám ti tíško, niečo čo v srdiečku mám"..
Text a foto: Petronela Čorná, 1.12.2020
List pre Ježiška
Jesenné šantenie
Jeseň ma nekonečné čaro. Krásne sfarbené lístie a vzduch, ktorý nasávame aj keď cez rúška, sú veľmi príjemné. Úsmev a radosť našich detí je toho dôkazom.
Text a foto: Petronela Čorná, 16.11.2020
Jesenné šantenie
Červené maky 5. oddelenie
Dnes 11.11. je deň, keď všetkým vojakom-veteránom, bez ohľadu na to, či bojovali vo svetových vojnách, alebo sa zúčastnili na zahraničnej misii, vzdávame úctu. Úctu všetkým, ktorí nám vybojovali mier, lebo to nie je samozrejmosť. Aj my  sme na znak úcty so žiakmi vyfarbili symbol- červený mak.
Texta a foto: Petronela Čoorná, 11.11.2020
Červené maky
Jesenné dekorácie v 5. oddelení
Aj napriek počasiu, ktoré je príznačné čarovnej jeseni a rôznym opatreniam sme si opäť niečo vyrábali spoločne. Tekvička Žofia a ježko Jožko sa nám podarili a už sa tešíme na ďalšie možnosti našej práce v ŠKD.
Text a foto: Petronela Čorná, 14.10.2020
Jesenné dekorácie v 5. oddelení
Vďačnosť

V živote je neskutočne veľa vecí, za ktoré môžeme byť každý deň vďační. Napríklad za to:  ,,Že mám láskavých a obetavých rodičov, lebo mi ukázali, ako ma veľmi ľúbia a ako som pre nich dôležitý“. Aj také boli odpovede našich tretiakov. Deti sú najúprimnejšie a vďačné, aj keď nám to málokedy hovoria. Buďme vďační, nič nie je samozrejme.
Text a foto: Petronela Čorná, 25.9.2020
Vďačnosť
Copyright © J. Andrejčík
Návrat na obsah