5-oddelenie - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 5. oddelenie

Kŕmidlá pre vtáčikov
V jedno pekné popoludnie sa deti 5. oddelenia v ŠKD rozhodli vyrobiť kŕmidlá  pre vtáčikov. S nadšením sa hneď pustili do práce. Prvé výsledky na seba nenechali dlho čakať. Po zhotovení sa vybrali na školský dvor a spoločne sme kŕmidlá zavesili na konáre stromov. Odteraz nás vtáčiky odmeňujú šťastlivým štebotom.
Text a foto: Petra Stariatová. 13.12.2018
Blíži sa čas Vianoc

Vianočný čas je už tu, badať ho vonku aj dnu. 5. oddelenie sa zomklo, aby vytvorilo vianočné dielo. Deti strihali, maľovali a lepili, aby si triedu vyzdobili. Veď sami posúďte.

Text a foto: Petra Stariatová, 13.12.2018
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
Čitateľská gramotnosť – 5. oddelenie ŠKD
Posledný septembrový týždeň sa žiaci tretieho ročníka školského klubu detí venovali aktivite so zameraním na čitateľskú gramotnosť. Pri čítaní, kreslení a tvorbe vlastnej knihy žiaci nachvíľu opustili svet školských povinností a užili si nádherné popoludnie. Spoločne s vychovávateľkou z varešiek vytvorili postavičky Danku a Janku a pokúsili sa o dramatizáciu rozprávky.
7.10.2018
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.