5-oddelenie - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 4. oddelenie - Lienky

Deň jablka
Nakoľko si deti rady zamaškrtia, rozhodli sme sa, že si pripravíme jablkový koláč v našej školskej kuchynke. Deti si precvičili čistenie aj strúhanie jabĺk a naučili sa nový recept. Keď sa koláč upiekol a vychladol, tak sme si popriali dobrú chuť a pustili sa do jeho ochutnávky. Bola to ozajstná pochúťka. Zistili sme, že maškrtiť sa dá aj zdravo.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 18.10.2021

Deň jablka
BIELY DEŇ
Koncom septembra sme si aj v našom školskom klube pripomenuli Svetový deň mlieka. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti. Žiaci sa prostredníctvom pracovného listu dozvedeli o všetkých významných látkach a vitamínoch, ktoré mlieko obsahuje. Zapojili sa aj do kvízu, v ktorom sa im skvele darilo. Najviac sa im však páčila ochutnávka rôznych druhov mlieka, jogurtov, tvarohových krémov, nátierok zhotovených z tvarohu a bryndze. Mňam, to bola dobrota! Tento deň sa deťom veľmi páčil a určite si ho ešte zopakujeme.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 6.10.2021
Biely deň
Pani Jeseň
Leto skončilo a pani Jeseň začala zdobiť krajinu farbami. Aj v našom areáli školy, pani vychovávateľky pomohli jeseni a vytvorili záhon plný kvetov a tekvíc, ktoré nám stráži pán strašiak spolu s lesnými škriatkami.
Foto a text vychovávateľky: Dušáková 3. oddelenie, Mochnacká 5. oddelenie, Stočková 6. oddelenie, 3.10.2021
Pani Jeseň
Cez okno

Detský svet je plný zázrakov a divov, neuveriteľných príhod, strachov a zábav. Deti majú nekonečnú moc v ríši fantázie. Žiaci 4. a 5. oddelenia dnes čítali pre okoloidúcich, cez zázračné okno a ukázali, aké dôležité knihy sú. Príbehy vtipné aj smutné sú neraz súčasťou našich každodenných situácii. Ponorme sa do krásnych príbehov a čítajme, je to nesmierne dôležité.

Text a foto: Petronela Čorná, 28.4.2021
Cez okno
Sladký  život

Pečenie šišiek bolo kedysi tradíciou našich starých mám, ktoré ich piekli s láskou. Aj my sme si pripomenuli túto tradíciu.  Deti si nachystali  potrebné suroviny, z ktorých  si vymiesili cesto a šikovné rúčky povykrajovali šišky, ktoré vypražili do zlatista. Po upečení ich vyzdobili lekvárom a šľahačkou. Po práci sme už len hodovali. Sladká pochúťka sa nám vydarila a nálada bola super.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 19.2.2021

Sladký život
Sánkovačka

Poriadna snehová sánkovačka bola kedysi samozrejmosťou, no dnes je skôr už vzácnosťou. Perinbaba nám konečne túto zimu dopriala dostatok snehu a preto sme sa aj my rozhodli dopriať si  poriadnu sánkovačku . Deti prichádzali do školy so svojimi sánkami, klzákmi, bobami a už sa nevedeli dočkať, kedy ich budú môcť použiť. Snehom zasypaný kopec vyzeral  ako v zimnej rozprávke. Sánkovačka bola nezabudnuteľná. Detský krik a smiech sa niesol celou dolinou. Domov sme sa vracali poriadne unavení, ale spokojní, že sa nám podarilo príjemne stráviť jeden krásny zimný deň.

Text a foto: Iveta Mochnacká, 16.2.2021
Sánkovačka
Medový perníček

Opäť sme o niečo bližšie k Vianociam. Hádam v každej domácnosti si Vianoce bez tradičných medovníčkov nevieme ani predstaviť. Aby aj žiaci vedeli, že medovníčky sú super, rozhodli sme sa, že si ich napečieme v našej škole. Všetci sa snažili prispieť malým kúskom práce. A naozaj sa im darilo. Hotové medovníčky vravia za všetko lebo medová, sladučká spokojnosť žiarila z tváričiek detí.

Text a foto : Iveta Mochnacká, 4.12.2020
Medový perníček
Ovocníčkovia

O tom, že ovocie a zelenina patria na náš každodenný stôl deti vedia. Preto neváhali a s radosťou sa pustili do práce. Z ovocia a zeleniny vytvorili všelijaké jedlé obrazce. Na záver sa uskutočnila ochutnávka, ktorá bola sladká a zdravá.

Text a foto: Iveta Mochnacká, 13.10.2020
Ovocníčkovia
Deduško a babička, ste kus nášho srdiečka.
Vám, z nášho srdiečka krásny pozdrav letí,
veľa zdravia, lásky želáme Vám my – deti.

V rámci októbra, mesiaca úcty k starším, sa deti z 4.odd. pustili do tvorenia. Vyrobili krásne pozdravy, ktoré odovzdali svojím starým rodičom. Aj takto sa dá spríjemniť jeseň ich života.
Text a foto: Mochnacká Iveta, 13.10.2020
Deduško, babička
Jeseň v znamení tekvicových strašidiel

Neobyčajne rušno bolo u nás v 4.odd. ŠKD po tieto jesenné dni. Veď na tekvicové tradície sa tešia všetky deti. Pri ich tvorbe preukázali nesmiernu fantáziu a šikovnosť. Tekvice premenili do rôznych podôb a tu sú naše svetlonosy, tekvice – tekvičky, ... Svojimi výtvormi deti skrášlili priestory ŠKD.
Text a foto: Mochnacká Iveta, 13.10.2020
Jeseň v znamení tekvicových strašidiel