5-oddelenie - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 5. oddelenie

Tešíme sa na Vianoce

Príchod Mikuláša zvestuje blížiace sa najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Nezameniteľnú atmosféru blížiacich sa sviatkov dotvára aj vianočná výzdoba v areáli školy, ktorú vytvorili šikovné ruky p. vychovávateliek.

Text a foto: Mochnacká, 5.odd., Stočková 6.odd., Dušáková 3.odd., Blaščáková 4.odd.

Advent
Blíži sa prvý december a deti nezabudli pripomenúť, že sa tešia na adventný kalendár. Nekúpili sme žiadne čokoládové sladkosti ale jeden kalendár sme si spoločnými silami vytvorili. Do každej kapsičky sme vložili zmes kadejakých úloh, spoločných aktivít a prianí. A aké dobré skutky sa dnu skrývajú? Onedlho sa nám ukáže prvý!
Text a foto: Iveta Mochnacká, 18.11.2021
"Účesy, účesy... ach tie účesy..."
Takto sa spieva v známej pesničke. Aby sme si spríjemnili popoludňajšiu činnosť v ŠKD, zorganizovali sme pre deti zábavné popoludnie, kde sa tvorilo, vymýšľalo a parádilo. Deti si navzájom vytvárali účesy bežné, na každý deň, ale aj spoločenské. Pomáhali si gélmi, gumičkami, sponkami, čelenkami. Skutočne bolo na čo pozerať. Veď posúďte sami.
Text a foto : Iveta Mochnacká, 8.11.2021
Deň jablka
Nakoľko si deti rady zamaškrtia, rozhodli sme sa, že si pripravíme jablkový koláč v našej školskej kuchynke. Deti si precvičili čistenie aj strúhanie jabĺk a naučili sa nový recept. Keď sa koláč upiekol a vychladol, tak sme si popriali dobrú chuť a pustili sa do jeho ochutnávky. Bola to ozajstná pochúťka. Zistili sme, že maškrtiť sa dá aj zdravo.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 18.10.2021
Deň jablka
BIELY DEŇ
Koncom septembra sme si aj v našom školskom klube pripomenuli Svetový deň mlieka. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti. Žiaci sa prostredníctvom pracovného listu dozvedeli o všetkých významných látkach a vitamínoch, ktoré mlieko obsahuje. Zapojili sa aj do kvízu, v ktorom sa im skvele darilo. Najviac sa im však páčila ochutnávka rôznych druhov mlieka, jogurtov, tvarohových krémov, nátierok zhotovených z tvarohu a bryndze. Mňam, to bola dobrota! Tento deň sa deťom veľmi páčil a určite si ho ešte zopakujeme.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 6.10.2021
Biely deň
Pani Jeseň
Leto skončilo a pani Jeseň začala zdobiť krajinu farbami. Aj v našom areáli školy, pani vychovávateľky pomohli jeseni a vytvorili záhon plný kvetov a tekvíc, ktoré nám stráži pán strašiak spolu s lesnými škriatkami.
Foto a text vychovávateľky: Dušáková 3. oddelenie, Mochnacká 5. oddelenie, Stočková 6. oddelenie, 3.10.2021
Pani Jeseň
Cez okno

Detský svet je plný zázrakov a divov, neuveriteľných príhod, strachov a zábav. Deti majú nekonečnú moc v ríši fantázie. Žiaci 4. a 5. oddelenia dnes čítali pre okoloidúcich, cez zázračné okno a ukázali, aké dôležité knihy sú. Príbehy vtipné aj smutné sú neraz súčasťou našich každodenných situácii. Ponorme sa do krásnych príbehov a čítajme, je to nesmierne dôležité.

Text a foto: Petronela Čorná, 28.4.2021
Cez okno
Sladký  život

Pečenie šišiek bolo kedysi tradíciou našich starých mám, ktoré ich piekli s láskou. Aj my sme si pripomenuli túto tradíciu.  Deti si nachystali  potrebné suroviny, z ktorých  si vymiesili cesto a šikovné rúčky povykrajovali šišky, ktoré vypražili do zlatista. Po upečení ich vyzdobili lekvárom a šľahačkou. Po práci sme už len hodovali. Sladká pochúťka sa nám vydarila a nálada bola super.
Text a foto: Iveta Mochnacká, 19.2.2021

Sladký život
Sánkovačka

Poriadna snehová sánkovačka bola kedysi samozrejmosťou, no dnes je skôr už vzácnosťou. Perinbaba nám konečne túto zimu dopriala dostatok snehu a preto sme sa aj my rozhodli dopriať si  poriadnu sánkovačku . Deti prichádzali do školy so svojimi sánkami, klzákmi, bobami a už sa nevedeli dočkať, kedy ich budú môcť použiť. Snehom zasypaný kopec vyzeral  ako v zimnej rozprávke. Sánkovačka bola nezabudnuteľná. Detský krik a smiech sa niesol celou dolinou. Domov sme sa vracali poriadne unavení, ale spokojní, že sa nám podarilo príjemne stráviť jeden krásny zimný deň.

Text a foto: Iveta Mochnacká, 16.2.2021
Sánkovačka
Medový perníček

Opäť sme o niečo bližšie k Vianociam. Hádam v každej domácnosti si Vianoce bez tradičných medovníčkov nevieme ani predstaviť. Aby aj žiaci vedeli, že medovníčky sú super, rozhodli sme sa, že si ich napečieme v našej škole. Všetci sa snažili prispieť malým kúskom práce. A naozaj sa im darilo. Hotové medovníčky vravia za všetko lebo medová, sladučká spokojnosť žiarila z tváričiek detí.

Text a foto : Iveta Mochnacká, 4.12.2020
Medový perníček
Ovocníčkovia

O tom, že ovocie a zelenina patria na náš každodenný stôl deti vedia. Preto neváhali a s radosťou sa pustili do práce. Z ovocia a zeleniny vytvorili všelijaké jedlé obrazce. Na záver sa uskutočnila ochutnávka, ktorá bola sladká a zdravá.

Text a foto: Iveta Mochnacká, 13.10.2020
Ovocníčkovia
Deduško a babička, ste kus nášho srdiečka.
Vám, z nášho srdiečka krásny pozdrav letí,
veľa zdravia, lásky želáme Vám my – deti.

V rámci októbra, mesiaca úcty k starším, sa deti z 4.odd. pustili do tvorenia. Vyrobili krásne pozdravy, ktoré odovzdali svojím starým rodičom. Aj takto sa dá spríjemniť jeseň ich života.
Text a foto: Mochnacká Iveta, 13.10.2020
Deduško, babička
Jeseň v znamení tekvicových strašidiel

Neobyčajne rušno bolo u nás v 4.odd. ŠKD po tieto jesenné dni. Veď na tekvicové tradície sa tešia všetky deti. Pri ich tvorbe preukázali nesmiernu fantáziu a šikovnosť. Tekvice premenili do rôznych podôb a tu sú naše svetlonosy, tekvice – tekvičky, ... Svojimi výtvormi deti skrášlili priestory ŠKD.
Text a foto: Mochnacká Iveta, 13.10.2020
Jeseň v znamení tekvicových strašidiel