5-oddelenie - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 5. oddelenie

MAREC- Mesiac knihy – 5. odd. ŠKD
Dňa 25.3.2019 naši tretiaci spolu s p. vychovávateľkou navštívili Vihorlatskú knižnicu. V rámci mesiaca knihy – MAREC, si deti mohli v knižnici prezerať rôzne knihy a založiť si aj knižné preukazy. Pani sprievodkyňa  žiakov sprevádzala  a na záver im prečítala rozprávku o Slušnom správaní.
Text a foto: Petra Stariatová, 26.3.2019
Červený kríž 2. a 5 . odd. ŠKD

Prvou pomocou vieme zachrániť až 90% životov. Naučiť sa správne zareagovať v daných momentoch je veľmi dôležité. Každý z nás sa môže stať hrdinom pri záchrane života, či už len privolaním pomoci alebo prvých možných krokoch. Ďakujeme červenému krížu za poučenie a za názorne ukážky.

Text a foto: Petronela Čorná, 26. 3. 2019
Kúzelník FUTRE a šašo FLORO na Pugačevke
Dnes našu Pugačevku navštívil kúzelník FUTRE a šašo FLORO. Šašo zabával deti, neustále mu pískal nos a v najlepšom prišiel jeho kamarát kúzelník a zábava ešte viac vrcholila. Ukázal im zaujímavé kúzla a deti ich nakoniec odmenili šťastným úsmevom a veľkým potleskom.
Ďakujeme kúzelníkovi a šašovi za ich návštevu a už teraz sa tešíme na ich ďalšie vystúpenie.
Text a foto: Petra Stariatová, 12.3.2019
Aj takto sa dokážeme zahrať

Dlho očakávaný piatok spojený so slnečným počasím bol ideálny na to, aby sme sa vybrali na detské ihrisko mimo našej ZŠ. deti si užívali príjemné chvíle plné radosti, kde sa mohli hrať, šantiť a zabávať.

Text a foto, 2.3.2019
Hvezdáreň 2. oddelenie a 5. oddelenie

Dnes 24.1.2019 žiaci 2. a 5. oddelenia navštívili hvezdáreň v Humennom. Pre niekoho to bola premiéra a tak rozprávanie o vesmíre bolo veľmi pútavé. Deti mali niekoľko zaujímavých otázok, ktoré im boli veľmi podrobne zodpovedané. Odchádzali sme o niečo bohatší o vedomosti a príjemné zážitky.

Text a foto: Petronela Čorná, 24.1.2019
Fantázia v snehu
Perinbaba k nám tohto roku bola štedrá a bohato nám nadelila sneh. S deťmi všetkých oddelení sme trávili kopec času na školskom dvore. Žiaci stavali snehuliakov, snežné hrady, snehových anjelov alebo sa len zabávali guľovačkou.
Text a foto: Petra Stariatová, 20.1.2019
Kŕmidlá pre vtáčikov
V jedno pekné popoludnie sa deti 5. oddelenia v ŠKD rozhodli vyrobiť kŕmidlá  pre vtáčikov. S nadšením sa hneď pustili do práce. Prvé výsledky na seba nenechali dlho čakať. Po zhotovení sa vybrali na školský dvor a spoločne sme kŕmidlá zavesili na konáre stromov. Odteraz nás vtáčiky odmeňujú šťastlivým štebotom.
Text a foto: Petra Stariatová. 13.12.2018
Blíži sa čas Vianoc

Vianočný čas je už tu, badať ho vonku aj dnu. 5. oddelenie sa zomklo, aby vytvorilo vianočné dielo. Deti strihali, maľovali a lepili, aby si triedu vyzdobili. Veď sami posúďte.

Text a foto: Petra Stariatová, 13.12.2018
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
Čitateľská gramotnosť – 5. oddelenie ŠKD
Posledný septembrový týždeň sa žiaci tretieho ročníka školského klubu detí venovali aktivite so zameraním na čitateľskú gramotnosť. Pri čítaní, kreslení a tvorbe vlastnej knihy žiaci nachvíľu opustili svet školských povinností a užili si nádherné popoludnie. Spoločne s vychovávateľkou z varešiek vytvorili postavičky Danku a Janku a pokúsili sa o dramatizáciu rozprávky.
7.10.2018
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.