6-oddelenie - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 6. oddelenie - Šikovníček

Pozdrav k MDŽ
8. marca si pripomíname sviatok všetkých žien - MDŽ. Deti pre mamky zhotovili k sviatku pekné pozdravy.
Text a foto: Iveta Kakošová. 8.3.2021
Pozdrav k MDŽ
Jarné aktivity
S prichádzajúcou jarou a pribúdajúcimi slnečnými lúčmi začínajú vykúkať z trávy prvé jarné kvety. Z papiera sme si takéto kvety zhotovili.
Foto a text: Iveta Kakošová, 8.3.2021
Jarné aktivity
Zimné športy
Pani Zima sa ukázala v plnej kráse, krajinu zasypala snehovou perinou a štipľavý mráz vytvára svoje umelecké diela. Deti zo 6. oddelenia ŠKD využili toto krásne zimné počasie na rôzne zimné aktivity. Najprv to bola guľovačka, stavanie snehuliakov, prekážkový beh v snehu. Nakoniec sme spoločnými silami vytvorili krásnu snehovú vločku.
Text a foto: Iveta Kakošová, 16.2.2021
Zimné športy
Naše mikulášske práce
Novembrové aktivity v 6. oddelení ŠKD
Čas pandémie a sychravý november sme v 6. oddelení ŠKD využili na rôzne tvorivé aktivity, pri ktorých deti prejavili svoje manuálne zručnosti a fantáziu.
Text a foto: Iveta Kakošová, 30.11.2020
Novembrové aktivity v 6. oddelení ŠKD
Deň jablka
Jablko, také obyčajné slovo, ale s veľkým významom pre zdravie človeka. Aj žiaci v šiestom oddelení ŠKD si pripomenuli deň jablka rôznymi aktivitami. V triede sme sa rozprávali o jeho blahodarnom účinku na ľudské zdravie - obsah vitamínov, odkiaľ jablko pochádza, o pestovaní jabĺk a ich využití v kuchyni. Ochutnali sme rôzne druhy jabĺk a zhotovili ich papierové makety.
Text a foto: Iveta Kakošová, 3.11.2020
Deň jablka
Fantázia z tekvíc
V tieto jesenné dni sa deti tešili na prácu s tekvicami. Prejavili svoju tvorivosť, šikovnosť a nadanie. Z tekvíc vytvorili krásne modely, ktoré zdobia vestibul školy. Fantáziu prejavili aj pri tvorení papierových tekvíc.
Text a foto: Iveta Kakošová, 18.10.2020
Fantázia z tekvíc
Jeseň očami detí
Jeseň je výnimočná svojou pestrofarebnosťou, ale aj vrtochmi počasia. Ani počas týchto sychravých jesenných dní sa deti v 6. oddelení ŠKD nenudili a zhotovili rôzne výrobky na tému  „Jeseň očami detí“.
Text a foto: Iveta Kakošová, 18.10.2020
Naše mikulášske práce