6-oddelenie - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 6. oddelenie

Veselá sánkovačka
Dňa 11. januára 2019 sa žiaci 6. oddelenia ŠKD zúčastnili sánkovačky v parku pri Humenskom kaštieli. Teplo oblečení sa spúšťali na klzákoch a boboch zo zasneženého kopca. Mráz všetkým vyštípal líca ale nikomu to nevadilo. Z kopca sa ozýval detský krik a smiech. Vymrznutí, mierne unavení, ale bohatí o krásne zážitky z veselej sánkovačky sme sa vrátili do ŠKD a pokračovali v činnosti.
Text a foto: Iveta Kakošová, 11.1.2019
Návšteva knižnice
Koncom októbra žiaci 6. oddelenia ŠKD navštívili Vihorlatskú knižnicu v rámci čitateľskej gramotnosti. Žiakov milo privítala pani knihovníčka, ktorá ich oboznámila s výpožičným poriadkom v knižnici, aké knihy sú v knižnici, s usporiadaním kníh a podobne. So záujmom si vypočuli aj prečítanú rozprávku. V nasledujúcej diskusii sa žiaci dozvedeli o dôležitosti čítania pre rozvoj slovnej zásoby a významných autoroch detskej literatúry. Potom si žiaci prezreli knižnicu, prečítali úryvky z kníh. Obohatení o nové zážitky sa vrátili do školy.
4.11.2018

Pohybom ku zdraviu
Štvrtkové jesenné počasie nám prialo a tak sme sa rozhodli zašportovať a zasúťažiť si. Veď  odvaha a šikovnosť nám skutočne nechýbala. Hravo a s úsmevom sme zvládli každú disciplínu a aj prekážku. Vyskúšali sme si jazdu na kolobežkách, skákanie s loptou, hod granátom na cieľ. Prežili sme super popoludnie, z ktorého sme si odniesli dobrú náladu a pekné spomienky.
Šarkaniáda
Jeseň k nám dorazila a s ňou aj príroda sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré patrí aj výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. My sme si dnes zasúťažili v našej každoročnej Šarkániade a poviem Vám pravdu, bol to ťažký výber. Šarkany boli nádherne a prešpekulované do poslednej bodky. Každé dieťa odchádzalo s cenou zaslúžene. Veď posúďte sami...
Šarkániadu pripravili a ceny zabezpečili vychovávateľky Petronela Čorná a Petra Stariatová.
Ujo Ľubo v ŠKD
Dnes veľký zážitok pre všetkých žiakov ŠKD. Pozvanie prijal veselý Ujo Ľubo a tancovalo sa, spievalo a súťažilo. Veď posúďte sami.