6-oddelenie - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ - 6. oddelenie

Vianočné prekvapenie
Vianoce sú sviatky, počas ktorých sa navzájom obdaruvávame. Žiaci 4.B sa rozhodli potešiť a obdarovať svojich spolužiakov. Vyrobili nádherné darčeky, ktoré si medzi sebou vzájomne odovzdali. Tieto krásne chvíle vyčarili úsmev, zahriali srdiečka a priblížili si čaro Vianoc.
Video a text: Mgr. Marianna Stočková, 13.12.2021
Vianočné prekvapenie
Tešíme sa na Vianoce

Príchod Mikuláša zvestuje blížiace sa najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Nezameniteľnú atmosféru blížiacich sa sviatkov dotvára aj vianočná výzdoba v areáli školy, ktorú vytvorili šikovné ruky p. vychovávateliek.

Text a foto: Mochnacká, 5.odd., Stočková 6.odd., Dušáková 3.odd., Blaščáková 4.odd.

Handmade nápady – ŠKD 6
Háčkovanie, šitie či pletenie patrili medzi bežné práce naších mamičiek a babičiek.Ich prácu sme si priblížili aj my žiaci v ŠKD. Zistili sme, že sme nesmierne šikovní a hlavne nás to baví. Naučili sme sa upliesť šál, tunel či čelenky aj bez ihlíc. Tieto krásne vlnené výrobky nás ochránia pred zimou, ktorá už klope na dvere. Ďalšie fotografie si pozrite na našom facebooku.
Foto a text: Mgr. Marianna Stočková, Mgr. Antónia Halecká, 25.11.2021
Deň starých rodičov
Október je už tradične známy ako mesiac úcty k starším. No nie všetci vedia, že druhú októbrovú nedeľu  slávime Deň starých rodičov.
Aj v 6. oddelení v ŠKD sme si pripomenuli tento deň s láskou a úctou k našim starkým. Spoločne sme si spomínali na zážitky s nimi. Našu lásku, rešpekt a úctu k nim sme vložili do malých, ale milých fotorámikov s vlastnou fotkou, ktoré sme vlastnoručne vyrobili.
Ďakujeme Vám, starí rodičia.
Text a video: Mgr. Marianna Stočková, 22.10.2021
Deň starých rodičov
Jesenné čarovanie
Aj žiakov nášho oddelenia uchvátilo jesenné čarovanie a rozhodli sme sa vyzdobiť si našu triedu výrobkami z prírodnín. Počas príjemnej prechádzky žiaci objavili všakovaké jesenné plody, ktoré nám poslúžili na výrobu kreatívnych dekorácií.
Všetky fotografie si pozrite na našom facebooku.

Text a foto: Mgr. Marianna Stočková, 10.10.2021
Foto:  Mgr. Antónia Halecká

Škola je priateľstvo
„Škola je priateľstvo, škola je hra, škola je učenie, škola je zábava.“
Brány našej školy sa otvorili a my sme ho v ŠKD hravo a veselo zahájili. Všetky fotografie si pozrite na našom facebooku.
ŠKD – 6. Oddelenie – Smajlící
Text a foto: Mgr. Marianna Stočková, Mgr. Antónia Halecká, 3.10.2021
Pozdrav k MDŽ
8. marca si pripomíname sviatok všetkých žien - MDŽ. Deti pre mamky zhotovili k sviatku pekné pozdravy.
Text a foto: Iveta Kakošová. 8.3.2021
Pozdrav k MDŽ
Jarné aktivity
S prichádzajúcou jarou a pribúdajúcimi slnečnými lúčmi začínajú vykúkať z trávy prvé jarné kvety. Z papiera sme si takéto kvety zhotovili.
Foto a text: Iveta Kakošová, 8.3.2021
Jarné aktivity
Zimné športy
Pani Zima sa ukázala v plnej kráse, krajinu zasypala snehovou perinou a štipľavý mráz vytvára svoje umelecké diela. Deti zo 6. oddelenia ŠKD využili toto krásne zimné počasie na rôzne zimné aktivity. Najprv to bola guľovačka, stavanie snehuliakov, prekážkový beh v snehu. Nakoniec sme spoločnými silami vytvorili krásnu snehovú vločku.
Text a foto: Iveta Kakošová, 16.2.2021
Zimné športy
Naše mikulášske práce
Novembrové aktivity v 6. oddelení ŠKD
Čas pandémie a sychravý november sme v 6. oddelení ŠKD využili na rôzne tvorivé aktivity, pri ktorých deti prejavili svoje manuálne zručnosti a fantáziu.
Text a foto: Iveta Kakošová, 30.11.2020
Novembrové aktivity v 6. oddelení ŠKD
Deň jablka
Jablko, také obyčajné slovo, ale s veľkým významom pre zdravie človeka. Aj žiaci v šiestom oddelení ŠKD si pripomenuli deň jablka rôznymi aktivitami. V triede sme sa rozprávali o jeho blahodarnom účinku na ľudské zdravie - obsah vitamínov, odkiaľ jablko pochádza, o pestovaní jabĺk a ich využití v kuchyni. Ochutnali sme rôzne druhy jabĺk a zhotovili ich papierové makety.
Text a foto: Iveta Kakošová, 3.11.2020
Deň jablka
Fantázia z tekvíc
V tieto jesenné dni sa deti tešili na prácu s tekvicami. Prejavili svoju tvorivosť, šikovnosť a nadanie. Z tekvíc vytvorili krásne modely, ktoré zdobia vestibul školy. Fantáziu prejavili aj pri tvorení papierových tekvíc.
Text a foto: Iveta Kakošová, 18.10.2020
Fantázia z tekvíc
Jeseň očami detí
Jeseň je výnimočná svojou pestrofarebnosťou, ale aj vrtochmi počasia. Ani počas týchto sychravých jesenných dní sa deti v 6. oddelení ŠKD nenudili a zhotovili rôzne výrobky na tému  „Jeseň očami detí“.
Text a foto: Iveta Kakošová, 18.10.2020
Naše mikulášske práce