Školský parlament - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova

ŽIACKY PARLAMENT

Žiacky parlament

Žiacky parlament pri   Základnej škole, Pugačevova   1381/7, Humenné aktívne   funguje už niekoľko rokov. Pracujú v ňom žiaci od 5. po   9. ročník, ktorí sa   podieľajú na organizovaní   podujatí svojich rovesníkov,   presadzujú a chránia záujmy   žiakov školy, hľadajú   spoločné postupy pri   organizovaní mimoškolskej   činnosti žiakov a navrhujú   opatrenia na zlepšenie   všetkých činností v škole.   Taktiež svojim aktívnym   prístupom vylepšujú vzájomné   vzťahy medzi žiakmi a   učiteľmi. Žiacky parlament je proste   skupina aktívnych žiakov,   ktorí svojimi tvorivými   nápadmi zlepšujú fungovanie   našej školy.

Členovia žiackeho   parlamentu

1. K. Sikorská, 5.A
2. A. Kulik, 5.B
3. J. Radušovská, V. Hodorová 6.A
4. L. Jakubčová, J. Zaremba 6.B
5. T. Keša, P. Ocilka 7.A
6. M. Stebnický, N. Baníková 7.B
7. O. Wagner, M. Ďurianová 8.A
8. M. Rada, G. Lopatová 8.B
9. V. Ivančáková, M. Soročin 8.C
10. I. Trecáková, J. Švec 9.A
11. D. Gombitová, A. Gombitová, 9.B
12. P. Ocilka 9.C

Zbierka vrchnákov z PET fliaš

Oznamujeme všetkým žiakom i priateľom školy, že naša škola ostáva aj v tomto školskom roku odhodlaná pomáhať deťom, ktorým nie je dopriate užívať život v plnom zdraví. Naďalej zbierame plastové vrchnáky z PET fliaš. Na 2. poschodí pri kabinete matematiky je umiestnená krabica, ktorú pripravili členovia Žiackeho parlamentu. Do nej môžete nepotrebné vrchnáčiky vhadzovať, my ich následne odovzdáme do tých najsprávnejších rúk. Ak však máte vyzbierané väčšie množstvo vrchnákov, pokojne ich môžete odovzdať u pána školníka. ĎAKUJEME!

Žiacky parlament, 9.11.2018
Zbierka Hodina deťom

V piatok, 9. novembra 2018 sa žiačky našej školy Diana Gombitová a Alexandra Gombitová (predsedníčka a podpredsedníčka Žiackeho parlamentu) a dobrovoľníčka Katka Vargová zúčastnili na celoslovenskej zbierke Hodina deťom a v priestoroch školy i v uliciach mesta vyzbierali peknú sumu peňazí. Pomohli tak podporiť projekty pomáhajúce deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku.
Aj touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom, učiteľom i náhodným okoloidúcim v meste, ktorí vhodili peniažtek do pokladničky.
Žiacky parlament, 9.11.2018
V piatok, 21. septembra 2018, sa na našej škole uskutočnila finančná zbierka Biela pastelka.
Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka našej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.
Srdečne ďakujeme všetkým žiakom i zamestnancom, ktorí prispeli!
Žiacky parlament
Poďakovanie z Hodiny deťom
Oceňovanie úspešných žiakov na konci školského roka
Súťaž o najkrajšiu kraslicu

Naši žiaci pod vedením  svojich triednych učiteliek vytvorili naozaj nádherné diela.  V súťaži  sa predvádzali kraslice z rôznych materiálov a zdobené rôznymi  technikami- maľované, vyškrabávané, zdobené flitrami, stužkami,  papierom, dekorované nitkou, vlnou, drôtené či prútené a nechýbala ani  kraslica vo forme medovníka.

Rozdávali sme šťastie

Skupina  dievčat z 5.B triedy sa vybrala rozdať šťastie na humenské námestie.  Dievčatá pristavili náhodných okoloidúcich ľudí a najskôr im položili  dve  otázky. Piatačky všetkým milým ľuďom, ktorí im ochotne odpovedali na  ich otázky a venovali im chvíľku zo svojho času, darovali vlastnoručne  vyrobený štvorlístok, darovali šťastie.

Valentínska pošta

Valentínska pošta je obľúbenou školskou aktivitou mnohých našich žiakov.

Účasť na stretnutí žiackych parlamentov mesta Humenné

V stredu 16. marca sa 4 členky Žiackeho parlamentu našej školy  zúčastnili na workshope žiackych parlamentov základných škôl mesta  Humenné pod názvom Žiacky parlament – škola demokracie. Workshop sa  uskutočnil v priestoroch ZŠ Laborecká v Humennom.
     Našu  školu na tomto inšpiratívnom stretnutí zastupovali Diana Gombitová,  Katarína Kurucová, Kristína Ferjaková a Patrícia Gdovinová.

Súťaž o najkrajšiu zimnú nástenku v triede

Súčasťou  skrášľovania interiéru našej školy bola aj súťaž o najkrajšiu zimnú  nástenku. Musíme skonštatovať, že do procesu výroby sa žiaci  jednotlivých tried zapájajú naozaj s veľkou chuťou a zodpovednosťou.

Hodina deťom

Žiaci našej školy sa zapojili do zbierky v uliciach Hodina deťom 2016.