Školský parlament - ZŠ Pugačevova

ZŠ Pugačevova

ŽIACKY PARLAMENT

Žiacky parlament

Žiacky parlament pri Základnej škole, Pugačevova 1381/7, Humenné aktívne funguje už niekoľko rokov. Pracujú v ňom žiaci od 5. po 9. ročník, ktorí sa podieľajú na organizovaní podujatí svojich rovesníkov, presadzujú a chránia záujmy žiakov školy, hľadajú spoločné postupy pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov a navrhujú opatrenia na zlepšenie všetkých činností v škole. Taktiež svojim aktívnym prístupom vylepšujú vzájomné vzťahy medzi žiakmi a učiteľmi. Žiacky parlament je proste skupina aktívnych žiakov, ktorí svojimi tvorivými nápadmi zlepšujú fungovanie našej školy.

Členovia žiackeho   parlamentu

1. 5.A
2. 5.B
3. J. Radušovská, V. Hodorová 6.A
4. L. Jakubčová, J. Zaremba 6.B
5. T. Keša, P. Ocilka 7.A
6. M. Stebnický, N. Baníková 7.B
7. O. Wagner, M. Ďurianová 8.A
8. M. Rada, G. Lopatová 8.B
9. V. Ivančáková, M. Soročin 8.C
10. I. Trecáková, J. Švec 9.A
11. D.   Gombitová, A. Gombitová, M. Fedorová 9.B
12. A. Čabalová, P. Ocilka 9.C
Oceňovanie úspešných žiakov na konci školského roka
Súťaž o najkrajšiu kraslicu

Naši žiaci pod vedením  svojich triednych učiteliek vytvorili naozaj nádherné diela.  V súťaži  sa predvádzali kraslice z rôznych materiálov a zdobené rôznymi  technikami- maľované, vyškrabávané, zdobené flitrami, stužkami,  papierom, dekorované nitkou, vlnou, drôtené či prútené a nechýbala ani  kraslica vo forme medovníka.

Rozdávali sme šťastie

Skupina  dievčat z 5.B triedy sa vybrala rozdať šťastie na humenské námestie.  Dievčatá pristavili náhodných okoloidúcich ľudí a najskôr im položili  dve  otázky. Piatačky všetkým milým ľuďom, ktorí im ochotne odpovedali na  ich otázky a venovali im chvíľku zo svojho času, darovali vlastnoručne  vyrobený štvorlístok, darovali šťastie.

Valentínska pošta

Valentínska pošta je obľúbenou školskou aktivitou mnohých našich žiakov.

Účasť na stretnutí žiackych parlamentov mesta Humenné

V stredu 16. marca sa 4 členky Žiackeho parlamentu našej školy  zúčastnili na workshope žiackych parlamentov základných škôl mesta  Humenné pod názvom Žiacky parlament – škola demokracie. Workshop sa  uskutočnil v priestoroch ZŠ Laborecká v Humennom.
     Našu  školu na tomto inšpiratívnom stretnutí zastupovali Diana Gombitová,  Katarína Kurucová, Kristína Ferjaková a Patrícia Gdovinová.

Súťaž o najkrajšiu zimnú nástenku v triede

Súčasťou  skrášľovania interiéru našej školy bola aj súťaž o najkrajšiu zimnú  nástenku. Musíme skonštatovať, že do procesu výroby sa žiaci  jednotlivých tried zapájajú naozaj s veľkou chuťou a zodpovednosťou.

Hodina deťom

Žiaci našej školy sa zapojili do zbierky v uliciach Hodina deťom 2016.