Prejsť na obsah
O nás

ŽIACKY PARLAMENT

Žiacky parlament

Žiacky parlament pri Základnej škole, Pugačevova 1381/7, Humenné aktívne funguje už niekoľko rokov. Pracujú v ňom žiaci od 5. po 9. ročník, ktorí sa podieľajú na organizovaní podujatí svojich rovesníkov, presadzujú a chránia záujmy   žiakov školy, hľadajú spoločné postupy pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov a navrhujú opatrenia na zlepšenie všetkých činností v škole. Taktiež svojim aktívnym prístupom vylepšujú vzájomné vzťahy medzi žiakmi a učiteľmi. Žiacky parlament je proste skupina aktívnych žiakov, ktorí svojimi tvorivými nápadmi zlepšujú fungovanie našej školy.

Členovia žiackeho   parlamentu

1. L. Mašlonková, N. Ondovčáková, 5.A
2. B. Baníková, M. Švec, 5.B
3. L. Melcová, S. Čornaničová, 5.C
4. N. Hužvárová, S. Čisľáková, 6.A
5. K. Lopatová, A. Kulik, 6.B
6. M. Godžáková, O. Taliga, 7.A
7. L. Jakubčová, K. Kužmová, 7.B
8. L. Kabátová, A. Stariat, 7.C
9. Z. Stanková, K. Bodnárová, 8.A
10. N. Baníková, A. Gajdošová, 8.B
11. O. Wagner, M. Ďurianová, 9.A
12. M. Rada, V. Sninčáková, 9.B
Valentínska pošta

15.2.2020
Čas vianočný - čas zázračný
Adventné obdobie si na našej Pugačevke už tradične spríjemňujeme zimnou a vianočnou výzdobou. Ani tento rok sme neurobili výnimku. V priestoroch chodby na druhom poschodí pyšne stojí vianočný stromček. Členovia žiackeho parlamentu sa rozhodli ozdobiť ho ekologicky vyrobenými ozdobami, aby sa vyhli zbytočnému nakupovaniu plastových ozdôb. Na svojom stretku ozdoby z tzv. studeného porcelánu ozdobili trblietkami. Stromček robí radosť nám všetkým a spríjemňuje nám čas do príchodu najkrajších sviatkov v roku.
Text a foto: Mgr. Miroslava Andrejčíková, 8.12.2019
Stretko Žiackeho parlamentu na Pugačevke

Jesenné zasadnutie Žiackeho parlamentu na ZŠ Pugačevova sa nieslo vo veselom duchu. Zástupcovia jednotlivých tried hlasovaním zvolili svoju novú predsedníčku. Stala sa ňou Laura Jakubčová zo 7.B. Podpredsedom ŽP sa stal Oliver Taliga zo 7.B. Všetci prítomní žiaci zároveň zložili sľub člena ŽP. Sľúbili, že svoju funkciu budú vykonávať čestne, v záujme triedy a v prospech vzťahov medzi žiakmi a učiteľmi na škole.
Spoločne sme si prešli aj jednotlivé aktivity, ktoré nás v tomto školskom roku čakajú. Jednou z nich je opätovné spustenie zbierky vrchnákov z PET fliaš.
Ďakujeme všetkým žiakom, že si našli na toto stretnutie čas aj napriek tomu, že majú v popoludňajšom čase kopec mimoškolských aktivít. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, ktoré sa bude niesť vo vianočnom duchu.
 
Text a foto: Mgr. Miroslava Andrejčíková, 28.10.2019

Biela pastelka
Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do zbierky Biela Pastelka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Členkám Žiackeho parlamentu našej školy sa podarilo vyzbierať 84,23 €. Všetkým, ktorí prispeli, srdečne ďakujeme!
Text: Mgr. Miroslava Andrejčíková, 13.10.2019
Pugačevka pomáha
Na začiatku školského roka Žiacky parlament opätovne vyhlásil zbierku vrchnákov z PET fliaš. Vrchnáky sú určené pre deti, ktorým nebolo dopriate užívať si život v plnom zdraví. Dnes sme všetky vrchnáky zhromaždili a s pomocou Laury Jakubčovej odovzdáme rodine v obci Myslina. Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa do zbierania svedomito zapájajú. V budúcom školskom roku budeme pokračovať. Ďakujeme.
Text a foto: Žiacky parlament, 24.6.2019

Oceňovanie žiakov

Deň narcisov
Deň narcisov je verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa konala po 23-krát. Finančné prostriedky, ktoré sa v tento deň vyzbierajú, budú využité na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.
Dňa 11.4.2019 sa aj naša škola zapojila to tejto zbierky. Ráno si žiačky deviateho ročníka v spolupráci so Žiackym parlamentom obliekli žlté tričká a pripínali svojim spolužiakom žlté narcisy na ich odevy na znak spolupatričnosti s onkologickými pacientmi. V dopoludňajších hodinách sa v sprievode pani učiteľky Mgr. Jany Šubertovej vybrali na návštevu do Zariadenia sociálnych služieb Slnečný dom v Humennom. Dovtedy tichučké dopoludnie v Slnečnom dome zmenili usmiate bezstarostné tváre našich šikovných žiačok na dom plný radosti a smiechu. Spoločenská miestnosť ožila, klienti zariadenia pookriali a ochotne prispeli chorým ľudom svojím skromným príspevkom. Po tejto milej návšteve sa dievčatá presunuli na pešiu zónu mesta Humenné, kde pokračovali v zbierke Ligy proti rakovine. Srdečne ďakujeme všetkým žiakom, zamestnancom školy, klientom i zamestnancom Slnečného domu a okoloidúcim ľudom, ktorí prispeli a svoju mincu hodili do našej pokladničky. Sme radi, že sa naša škola každoročne podieľa na tejto celoslovenskej dobročinnej akcii.
Text: Mgr. Jana Šubertová a Žiacky parlament, 11.4.2019
Foto: Mgr. Miroslava Andrejčíková, Mgr. Jana Šubertová

Ponožková výzva
Aj žiaci našej školy vyjadrili svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovym syndrómom obutím si ponožiek rôznych farieb. Na fotografii sú žiaci V.A.
Text a foto: Mgr. M. Andrejčíková, 21.3.2019
Valentínska pošta

Zbierka vrchnákov z PET fliaš

 
 
Oznamujeme všetkým žiakom i priateľom školy, že naša škola ostáva aj v tomto školskom roku odhodlaná pomáhať deťom, ktorým nie je dopriate užívať život v plnom zdraví. Naďalej zbierame plastové vrchnáky z PET fliaš. Na 2. poschodí pri kabinete matematiky je umiestnená krabica, ktorú pripravili členovia Žiackeho parlamentu. Do nej môžete nepotrebné vrchnáčiky vhadzovať, my ich následne odovzdáme do tých najsprávnejších rúk. Ak však máte vyzbierané väčšie množstvo vrchnákov, pokojne ich môžete odovzdať u pána školníka. ĎAKUJEME!
 
Žiacky parlament, 9.11.2018
Zbierka Hodina deťom

V piatok, 9. novembra 2018 sa žiačky našej školy Diana Gombitová a Alexandra Gombitová (predsedníčka a podpredsedníčka Žiackeho parlamentu) a dobrovoľníčka Katka Vargová zúčastnili na celoslovenskej zbierke Hodina deťom a v priestoroch školy i v uliciach mesta vyzbierali peknú sumu peňazí. Pomohli tak podporiť projekty pomáhajúce deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku.
Aj touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom, učiteľom i náhodným okoloidúcim v meste, ktorí vhodili peniažtek do pokladničky.
Žiacky parlament, 9.11.2018
V piatok, 21. septembra 2018, sa na našej škole uskutočnila finančná zbierka Biela pastelka.
Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka našej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.
Srdečne ďakujeme všetkým žiakom i zamestnancom, ktorí prispeli!
Žiacky parlament
Poďakovanie z Hodiny deťom
Poďakovanie z Hodiny deťom
Jesenná výzdoba

Základná škola, Pugačevova 1381/7, Humenné
Návrat na obsah