Školská knižnica - ZŠ Pugačevova

Rodičom a žiakom

ŠKOLSKÁ KNIŽNICA

Milí spolužiaci, naši čitatelia,

naša školská knižnica vám otvára svoje priestory i v školskom roku 2019/20. Opäť dostávate skvelú príležitosťou na to, aby ste navštívili naše „kráľovstvo“ kníh a vypožičali si knihu, ktorá vás osloví a zaujme. Chceme vás ubezpečiť, že máme dostatok zaujímavých knižných titulov, počnúc obrázkovými rozprávkovými knihami a končiac literatúrou pre najnáročnejších čitateľov. Hoci oproti minulosti sa v poslednom školskom roku štatistika výpožičiek zvýšila, oveľa viac by nás potešilo, keby vypožičiavanie kníh nebolo pre vás len povinnosťou, ale keby sa stalo samozrejmou súčasťou vášho každodenného i študentského života.

Preto navštívte našu školskú knižnicu,
ktorá bude po celý školský rok
2019/2020 otvorená takto:

Pondelok 13.00 - 13.40 hod.

Štvrtok 9.25 - 9.45 hod.

Piatok 13.00 - 13.40 hod.

Vopred vám ďakujeme za vašu návštevu!

Záložka do knihy spája školy
Naša škola sa aj tento rok opäť zapojila do česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spája školy: List za listom - baví ma čítať“. Koná sa už jeho 10. ročník. Partnerskou školou nám bola Základní škola a mateřská škola Dolní Kounice z Českej republiky. Žiaci 4. - 8. ročníka počas celého mesiaca vyrábali záložky rôznych tvarov a motívov pre kamarátov - žiakov partnerskej školy. Vyobrazovali na nich rôznych knižných hrdinov alebo ich zdobili formou komiksov. Na konci tohto mesiaca boli záložky odoslané tým, pre ktorých boli určené. Do balíka sme pribalili rôzne darčekové predmety a propagačné materiály, aby sme lepšie priblížili mesto Humenné a našu školu. Veríme, že českých žiakov záložky potešia. Veď rovnako aj naši žiaci ich s radosťou očakávajú.
Text a foto: Mgr. Andrea Macejová, 28.10.2019
Záložka do knihy spája školy
Pasovačka v knižnici

Vo štvrtok 26.9.2019 sa prváci z 1. oddelenia ŠKD ocitli na zaujímavom mieste - v školskej knižnici. Pýtate sa prečo? Je tu veľa kníh a každá v sebe ukrýva príbehy, ktoré vás prenesú do tajuplného sveta fantázie. Naši prváci by sa tiež radi preniesli do rôznych krajín a zažili veľa dobrodružstiev, a preto v tento deň boli pasovaní za čitateľov našej školskej knižnice.
Text: Mgr. Andrea Macejová, 27.9.2019
Foto: Iveta Kakošová