ŠKOLSKÁ KNIŽNICA - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

ŠKOLSKÁ KNIŽNICA

Milí spolužiaci, naši čitatelia,

naša školská knižnica vám otvára svoje priestory i v školskom roku 2019/20. Opäť dostávate skvelú príležitosťou na to, aby ste navštívili naše „kráľovstvo“ kníh a vypožičali si knihu, ktorá vás osloví a zaujme. Chceme vás ubezpečiť, že máme dostatok zaujímavých knižných titulov, počnúc obrázkovými rozprávkovými knihami a končiac literatúrou pre najnáročnejších čitateľov. Hoci oproti minulosti sa v poslednom školskom roku štatistika výpožičiek zvýšila, oveľa viac by nás potešilo, keby vypožičiavanie kníh nebolo pre vás len povinnosťou, ale keby sa stalo samozrejmou súčasťou vášho každodenného i študentského života.

Preto navštívte našu školskú knižnicu,
ktorá bude po celý školský rok
2019/2020 otvorená takto:

Pondelok 13.00 - 13.40 hod.
Štvrtok 9.25 - 9.45 hod.
Piatok 13.00 - 13.40 hod.

Vopred vám ďakujeme za vašu návštevu!
Beseda s autorkou a ilustrátorkou fantasy knihy Zabudnutá legenda

Dňa 14.3.2024 našu školskú knižnicu navštívila autorka Ann J. West, ktorej sa podarilo vydať knihu ako 14-ročnej. Ilustrácie vytvorila jej kamarátka Martina Zelizňaková. Obidve slečny sú momentálne stredoškoláčky a stali sa pre nás inšpiráciou a zdrojom nových nápadov. Našich žiakov 7. a 8. ročníka podporili v tom, že nič nie je nemožné a neustále na sebe majú pracovať. Dievčatám prajeme veľa úspechov a vám odporúčame knihu určite zakúpiť.

Text: Mgr. V. Bobaľová, 14.3.2024
Foto: Mgr. M. Čorná, Mgr. K. Jakubčová
Rukopis v nás

Aj v tomto školskom roku pokračujeme v našom Knihuľkove s besedami. Dnes nám spríjemnil chvíle pán kaplán Peter Kuriško. Motivoval všetkých k čítaniu kníh.  Rozprával o preklade kníh, dokonca nám čítal a písal v hebrejčine a gréčtine. Naši piataci si pre neho pripravili zaujímavé otázky. Pán kaplán v každom z nás zanechal pokoj a povzbudil všetkých do učenia a poznávania nových vecí. A my mu ďakujeme za jeho vzácnu spoločnosť.

Text a foto: Mgr. V. Bobaľová, Mgr. K. Jakubčová, 1.2.2024
Detský sen v duši
Dňa 23.10.2023 sa naša Pugačevka opäť zúčastnila celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Naším cieľom bolo vyzdvihnúť výnimočnosť každého dieťaťa. V priestoroch školskej knižnice pracovali naši najmenší žiaci so staršími spolužiakmi. Žiaci taktiež mohli zažiť pocit výnimočnosti v školskej lavici v spoločnosti vedenia školy, knihovníčky Lucky Chauturovej z Vihorlatskej knižnice, bývalej pani riaditeľky Pavliny Kurucovej a pána spisovateľa Milana Zelinku. Naším hosťom ďakujeme za ich vzácnu prítomnosť. Taktiež ĎAKUJEME aj všetkým žiakom a veríme, že sa ich detské sny v duši aj naplnia. Viac fotografií nájdete na našom facebooku.
Text a foto: Mgr. V. Bobaľová, Mgr. K. Jakubčová
Kolokvium sŕdc pokračuje...

Dňa 30.3.2023 sme v našej školskej knižnici privítali spisovateľa Milana Zelinku. Prežili sme spoločne priateľské stretnutie, ktorého cieľom bolo uvedomenie si ďalších významných hodnôt v živote – čas a láska ku knihám. Žiaci sa pýtali na tvorbu pána Zelinku, čo ho viedlo k písaniu, kde nachádza inšpiráciu, či ako vyzerá jeho bežný deň. Ďakujeme za návštevu. My pokračujeme ďalej v skrášľovaní nášho stromu hodnôt na Pugačevke. Viac fotografií nájdete na našom facebooku.

Text: Mgr. Veronika Bobaľová, 31.3.2023
Foto: Adriana Sivá, DiS.
Kolokvium sŕdc

18. ročník celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice úspešne za nami. Zasadili sme zázračný strom, na ktorom zakvitla pokora. Ďakujeme všetkým prítomným za účasť a podporu. Viac fotografií nájdete na našom facebooku.
Text: Mgr. V. Bobaľová
Video: Z. Žielinská
Kolokvium sŕdc
Vrúcne a úprimné poďakovanie

Spisovateľ, vzácny človek a priateľ Pugačevky pán Milan Zelinka dnes daroval našej školskej knižnici Knihuľkovo tieto farebné a voňavé knihy. Patrí mu veľké ĎAKUJEME. Je to človek, ktorý si váži našu prácu so žiakmi a má vždy otvorené svoje srdce pre okolie.

ZŠ Pugačevova, 22.4.2022
Rozprávkové dopoludnia s Andersenom
A potulky akými rozprávkami nás čakali? Tretiaci si prečítali rozprávku Statočný cínový vojačik, ktorá sa dotkla nejednej duše. Ťažkým orieškom pre nich neboli ani zašifrované názvy rozprávok. Vyrobené srdiečko, ktoré ostalo po vojačikovi sa určite podpísalo do ich malých sŕdc. Štvrtáci pracovali s textom rozprávky Cisárove nové šaty a vytvárali módne návrhy šiat. Žiaci šiesteho ročníka zisťovali o živote Andersena rôzne informácie. Čítali rozprávky, písali na nich recenzie rodičom, ktoré hneď posielali prostredníctvom správ domov a pracujú naďalej na makete tohto rozprávkara, ktorá bude v mesiaci apríl zdobiť našu mini čitáreň.
Viac fotografií si pozrite na našom facebooku.
Text a foto: Mgr. Bobaľová, Mgr. Breková, Mgr. Hrubovská, 6.4.2022
Medzi riadkami na Pugačevke

Čitateľské aktivity sme v mesiaci marec zakončili otvorením rozprávkovej mini čitárne a školskej knižnice Knihuľkovo. Naše pozvanie na toto školské podujatie prijali aj významní hostia: bývalá pani učiteľka a zakladateľka školskej knižnice Valika Hudáková, spisovateľ a náš vzácny priateľ pán Milan Zelinka a majiteľka kníhkupectva Na Korze a naša podporovateľka Saška Harvanová. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok a našim hosťom ešte raz úprimne ďakujeme za ich čas a prítomnosť.

Text: Mgr. Veronika Bobaľová, 29.3.2022

Video: Mgr. Ján Andrejčík