ŠKOLSKÁ KNIŽNICA - ZŠ PUGAČEVOVA, HUMENNÉ

PROFESIONALITABEZPEČIEPRÍLEŽITOSTIVZDELANIEAUTENTICKOSŤEMPATIAPOZITÍVNA ATMOSFÉRARADOSŤVZŤAHY

Prejsť na obsah
ŠKOLSKÁ KNIŽNICA


Milí spolužiaci, naši čitatelia,  

naša školská knižnica vám otvára svoje priestory i v školskom roku 2019/20. Opäť dostávate skvelú príležitosťou na to, aby ste navštívili naše „kráľovstvo“ kníh a vypožičali si knihu, ktorá vás osloví a zaujme. Chceme vás ubezpečiť, že máme dostatok zaujímavých knižných titulov, počnúc obrázkovými rozprávkovými knihami a končiac literatúrou pre najnáročnejších čitateľov. Hoci oproti minulosti sa v poslednom školskom roku štatistika výpožičiek zvýšila, oveľa viac by nás potešilo, keby vypožičiavanie kníh nebolo pre vás len povinnosťou, ale keby sa stalo samozrejmou súčasťou vášho každodenného i študentského života.

Preto navštívte našu školskú knižnicu,
ktorá bude po celý školský rok
2019/2020 otvorená takto:

Pondelok 13.00 - 13.40 hod.
Štvrtok 9.25 - 9.45 hod.
Piatok 13.00 - 13.40 hod.

Vopred vám ďakujeme za vašu návštevu!
Kolokvium sŕdc pokračuje...
 
Dňa 30.3.2023 sme v našej školskej knižnici privítali spisovateľa Milana Zelinku. Prežili sme spoločne priateľské stretnutie, ktorého cieľom bolo uvedomenie si ďalších významných hodnôt v živote – čas a láska ku knihám. Žiaci sa pýtali na tvorbu pána Zelinku, čo ho viedlo k písaniu, kde nachádza inšpiráciu, či ako vyzerá jeho bežný deň. Ďakujeme za návštevu. My pokračujeme ďalej v skrášľovaní nášho stromu hodnôt na Pugačevke. Viac fotografií nájdete na našom facebooku.
 
Text: Mgr. Veronika Bobaľová, 31.3.2023
 
Foto: Adriana Sivá, DiS.
Kolokvium sŕdc
18. ročník celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice úspešne za nami. Zasadili sme zázračný strom, na ktorom zakvitla pokora. Ďakujeme všetkým prítomným za účasť a podporu. Viac fotografií nájdete na našom facebooku.
Text: Mgr. V. Bobaľová
Video: Z. Žielinská,
Exkurzia v observatóriu
Vrúcne a úprimné poďakovanie
Spisovateľ, vzácny človek a priateľ Pugačevky pán Milan Zelinka dnes daroval našej školskej knižnici Knihuľkovo tieto farebné a voňavé knihy. Patrí mu veľké ĎAKUJEME. Je to človek, ktorý si váži našu prácu so žiakmi a má vždy otvorené svoje srdce pre okolie.
ZŠ Pugačevova, 22.4.2022
Rozprávkové dopoludnia s Andersenom
A potulky akými rozprávkami nás čakali? Tretiaci si prečítali rozprávku Statočný cínový vojačik, ktorá sa dotkla nejednej duše. Ťažkým orieškom pre nich neboli ani zašifrované názvy rozprávok. Vyrobené srdiečko, ktoré ostalo po vojačikovi sa určite podpísalo do ich malých sŕdc. Štvrtáci pracovali s textom rozprávky Cisárove nové šaty a vytvárali módne návrhy šiat. Žiaci šiesteho ročníka zisťovali o živote Andersena rôzne informácie. Čítali rozprávky, písali na nich recenzie rodičom, ktoré hneď posielali prostredníctvom správ domov a pracujú naďalej na makete tohto rozprávkara, ktorá bude v mesiaci apríl zdobiť našu mini čitáreň.
Viac fotografií si pozrite na našom facebooku.
Text a foto: Mgr. Bobaľová, Mgr. Breková, Mgr. Hrubovská, 6.4.2022
Medzi riadkami na Pugačevke
Čitateľské aktivity sme v mesiaci marec zakončili otvorením rozprávkovej mini čitárne a školskej knižnice Knihuľkovo. Naše pozvanie na toto školské podujatie prijali aj významní hostia: bývalá pani učiteľka a zakladateľka školskej knižnice Valika Hudáková, spisovateľ a náš vzácny priateľ pán Milan Zelinka a majiteľka kníhkupectva Na Korze a naša podporovateľka Saška Harvanová. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok a našim hosťom ešte raz úprimne ďakujeme za ich čas a prítomnosť.
Text: Mgr. Veronika Bobaľová, 29.3.2022
Video: Mgr. Ján Andrejčík
Medzi riadkami
Knihuľka na ceste po Slovensku
Za dverami školskej knižnice sa usilovne pracovalo. Deň materinského jazyka môžeme v tomto školskom roku pokojne premenovať na Týždeň materinského jazyka. Výsledkom práce šikovných Pugačevkárov je kniha O materinskom jazyku, ktorá sa tvorí aj vďaka medzipredmetovým vzťahom SJL – GEG – VYV – HUV.
Text a foto: Mgr. Veronika Bobaľová, 3.3.2022
5. miesto zo 185 školských knižníc na Slovensku
Takéto krásne umiestnenie získala naša školská knižnica Knihuľkovo v rámci celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice.  V tomto školskom roku sme ho zorganizovali 26. októbra 2021 pod názvom Čarovný svet knihovčielok.  Z našich Pugačevkárov sa stali šikovné knihovčielky, ktoré čítali, prechádzali čarovným svetom s knihou v ruke a tvorili. Podobné podujatie zorganizovalo na Slovensku spolu 185 školských knižníc. My sa z nášho 5. miesta ešte veľmi dlho budeme tešiť. Ďakujeme, knihovčielky!
Text a foto: Mgr. Veronika Bobaľová, 25.11.2021
Čarovný svet knihovčielok
Aj v tomto školskom roku sa naša Pugačevka zapojila do Najzaujímavejšieho podujatia školskej knižnice. Cieľom bolo vytvoriť pre žiakov zážitkové vyučovanie a podporiť radosť z čítania. Vzhľadom na epidemické opatrenia sa aktivít zúčastnili žiaci šiesteho ročníka. Ďalší čitatelia však čítali vo svojich triedach a školskú knižnicu navštívili v priebehu dňa. Aktivity, ktoré žiakov čakali: Čarovný kútik, Cestovanie časom, Knihovčielky na potulkách prírodou a Meduškovo. Naši Pugačevkári sa tak stali knihovčielkami, ktoré cestovali po pripravených stanovištiach, na ktorých usilovne pracovali. Okrem nových vedomostí získali aj informácie o živote a význame včiel pre ľudí. Výslednicou podujatia bolo vytvorenie videa pre všetkých rodičov a starých rodičov s dôležitým odkazom o ľudskosti. Objavili v sebe žiaci radosť z čítania v tomto týždni? Nahliadnite do galérie. My sa už tešíme na všetky knihovčielky v mesiaci november! Video z aktivity. Fotografie z aktivity.
Text a foto: Mgr. Veronika Bobaľová, Mgr. Katarína Jakubčová, 27.10.2021
Copyright © J. Andrejčík
Návrat na obsah